Ina walczyła, ale pozostała bez punktów (FOTO)

2023-08-05 19:16
Sylwester Wasiak

Inauguracja rozgrywek IV ligi, w której beniaminek MKS Ina Goleniów podejmował zespół WKS Perła-Urb Dygowo, zakończyła się przegraną z 0:1. Zabrakło szczęścia, bo ambicji i woli walki biało-zielonym nie można było odmówić.

ZDJĘCIE 1 z 49

Spotkanie rozpoczęło się od szybko strzelonego gola przez gości, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie. Po utracie bramki gospodarze przez kolejne minuty nie mogli uporządkować swojej gry, a że i goście zadowolili się prowadzenie, więc kibice oglądali głównie walkę w środkowej strefie boiska z małą ilością sytuacji podbramkowych. W końcówce pierwszej odsłony wreszcie gospodarze uzyskali nieznaczną przewagę, częściej przebywali w okolicach pola karnego rywali, jednak nie wiele z tego wynikało.
Początek drugiej odsłony spotkania był obiecujący dla miejscowych, którzy od początku dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje ofensywne, a goście skupili się głównie na zabezpieczeniu własnej bramki i nielicznych kontratakach. Ina mogła doprowadzić do wyrównania, jednak albo brakowało precyzji w uderzeniach, albo gościom sprzyjało szczęście jak po strzale z dystansu grającego prezesa Piotra Winogrodzkiego, kiedy piłka trafiła zaledwie w słupek. Nieskuteczność gospodarzy i przy okazji brak odrobiny szczęścia spowodowały, że spotkanie zakończyło się jednobramkową wygraną gości. Komplet punktów powrócił do Dygowa, a biało-zielonym pozostaje wysunąć wnioski z tego spotkania i za tydzień powalczyć o pierwsze punkty na wyjeździe z drużyną Białych Sądów.