Gmina czeka na powiat, powiat... zaskoczony. Co z chodnikami w Rurzycy, Kliniskach i innych wsiach?

2022-07-29 13:36
Paweł Palica
2022-07-29 13:36

Władze powiatu, jak się dowiedujemy, są zaskoczone zamieszaniem, jakie powstało wokół budowy chodników we wsiach położonych na południe od Goleniowa. Uważają, że nie ma przeszkód, by inwestycje realizować.

Przypomnijmy, że w minioną środę na sesji Rady Miejskiej pojawili się mieszkańcy m.in. Rurzycy, Klinisk, Załomia i Czarnej Łąki, próbując wymusić na burmistrzu Robercie Krupowiczu bardziej energiczne niż do tej pory działania w sprawie budowy chodników. Zwracali uwagę na to, że w ich miejscowościach jest bardzo niebezpiecznie, regularnie zdarzają się wypadki (o niedawnym z udziałem 17-letniej rowerzystki informowaliśmy), a od lat nic się nie zmienia.

Burmistrz wyjaśniał, że o ile gmina jest gotowa wylożyć pieniądze na realizację oczekiwanych inwestycji wyłożyć, o tyle właścicielem drogi jest powiat i do jego urzędników należy podjęcie inicjatywy w tej sprawie. Dzisiaj w starostwie usłyszeliśmy jednak, że takie postawienie sprawy wywołało tam pewną konsternację. W podobnych przypadkach do tej pory powiat po prostu udzielał gminie prawo do dysponowania drogą i inwestycję przejmowała gmina (w ostatnim czasie tak postąpiono między innymi w przypadku nudowy ścieżki rowerowej w Białuniu), teraz nie wiedzieć czemu pojawił się problem.

Do sprawy wrócimy wkrótce.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!