Egzotyczne przypadki w Goleniowie

2021-02-24 18:43
Sylwester Wasiak
2021-02-24 18:43

Porzucone auta to problem, który jak pokazują statystyki, w Goleniowie narasta.

- Tylko w ubiegłym roku podjęliśmy czynności wobec 37 zgłoszeń mieszkańców, podczas gdy w 2019 roku było ich zaledwie cztery. Najczęściej były to zgłoszenia płynące od mieszkańców, ale również interwencje własne - mówi Arkadiusz Radawiec, komendant Straży Miejskiej w Goleniowie.
Z wszystkich zgłoszeń w ubiegłym roku 7 okazało się trefnymi, gdyż albo auta nie były porzucone, albo stały poza drogami publicznymi, a wówczas obowiązek usunięcia pojazdu zgodnie z przepisami leży w gestii administratora terenu.
Z odnotowanych przypadków najczęstszą przyczyną było porzucenie pojazdów przez obywateli zza wschodniej granicy, głównie Ukrainy, którzy przyjechali do pracy w Goleniowie, a gdy postanowili wrócić do kraju, porzucali auto najczęściej niewielkiej wartości. Najbardziej egzotyczny przypadek odnotowany został na ul. Pocztowej. Porzucony został tam samochód, którego właścicielem był obywatel Danii, a użytkowali pojazd obywatele...Indonezji. Auto zostawili i wyjechali do Australii...
Procedury podejmowane wobec zgłoszeń nie są niestety łatwe. Po otrzymaniu sygnału Straż Miejska, jeśli auto stoi na drodze publicznej, najpierw ustala właściciela pojazdu, a następnie próbuje wezwać go do jego usunięcia. Gdy wezwania nie skutkują, dopiero wówczas pojazd usuwany jest na parking, a po pół roku następuje jego przepadek i utylizacja, za którą płaci gmina.
Każdorazowy przypadek pojazdu porzuconego na drodze można zgłaszać do goleniowskiej Straży Miejskiej pod nr tel. 986.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!