Co z ekomuralem dla Goleniowa? Umowy wciąż nie ma

2022-09-13 13:14
Paweł Palica
2022-09-13 13:14

Do tej pory nie wiadomo dokładnie, kiedy ruszą (i zakończą się) prace związane z wykonaniem ekomuralu, którym chce przyozdobić nasze miasto Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

ZDJĘCIE 1 z 2

Przypomnijmy, że wielkie malowidło pojawić ma się na ścianie bloku przy ulicy Szarych Szeregów 7. Wykonać ma je firma Wallart Tomasza Smieszkola, a kompozycja przedstawiać będzie dziewczynkę na tle czystego, zielonego miasta. W swoim czasie wywołała zresztą wśród goleniowskich internautów bardzo ożywioną dyskusję (KLIK).

Rzecz w tym, że choć konkurs został rozstrzygnięty już w czerwcu, to do tej pory nic przy rzeczonym bloku się nie dzieje. Ale lada dzień ten stan rzeczu powinien ulec zmianie.

- Umowa z wykonawcą goleniowskiego muralu ma zostać podpisana w najbliższym czasie, prawdopodobnie w tym tygodniu.  Zgodnie z zapisami umowy wykonawca zobowiązany jest do realizacji projektu w ciągu 60 dni od podpisania umowy - informuje Emilia Wolf z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Ekomural zostanie wykonany farbami katalitycznymi na powierzchni ok. 196 m kw, a województwo zapłaci za realizację zamówienia ok. 61 tys. zł. Dzięki zastosowaniu farb katalitycznych fasada budynku ma pochłaniać składniki spalin – dwutlenek siarki, tlenki azotu i opary rozpuszczalników. Na ile będzie to efektywne i czy nie lepiej byłoby wykonać nowe nasadzenia, to inna sprawa.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

nie

odpowiedz
13.09.2022 14:24

Marnotrawstwo pieniędzy, szczególnie , że czasy takie ciężkie.