"Ogólnie dzieło fatalne". Mieszkańcy Goleniowa krytykują projekt ekomuralu

2022-06-30 14:18
Paweł Palica
2022-06-30 14:18

Nie przypadł chyba do gustu mieszkańcom Goleniowa projekt ekomuralu, którym chce przyozdobić miasto Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Trudno w komentarzach na jego temat znaleźć pozytywną opinię.

ZDJĘCIE 1 z 2

Jak informowaliśmy wczoraj, w Golenowie mural pojawić ma się na ścianie bloku przy ulicy Szarych Szeregów 7. Wykonać ma go Tomasz "Wallart" Smieszkol, a kompozycja - jak wynika z informacji przedstawionej przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie (on to przedsięwzięcie finansuje) - przedstawiać będzie dziewczynkę na tle czystego, zielonego miasta. Zaprezentowaliśmy też zaakcpetowany przez komisję konkursową projekt muralu, pytając jednocześnie internautów, jak im się podoba. Wnioski z ich komentarzy nie są niestety zbyt optymistyczne, grafika, mówiąc wprost, została zmieszana z błotem. Przeczytajcie zresztą sami:

  • Ogólnie dzieło fatalne... Bez polotu wyobraźni itp... Zrobione chyba na zasadzie nie mamy czasu i pomysłu ale trzeba... Goleniów nie jest aż tak nijaki, to naprawdę fajne miejce na ziemi, czego kompletnie na malowidle nie widać.
  • To jest taka panorama z daleka. Najpierw bulwary nad Odrą w Szczecinie. Dalej Goleniów. A na końcu wiatraki w Wolinie.
  • Po pierwsze, co ma ten mural przedstawiać i co ma mówic..? Jak dla mnie to lipa straszna, zero sztuki, kupa ekopier*olenia.
  • Szczerze mówiąc trochę mi się zagotowało. Nie mam pojęcia, kto zdecydował o wyborze tego projektu. Mam nadzieję, że temat nie zaszedł tak daleko, aby nie można było tego powstrzymać.
  • Kit na maxa.
  • Czy Goleniów ma być kojarzony z tandetnymi malowidłami na ścianach budynku. Kto to zatwierdził? "...kultura na coraz wyższym poziomie...", podobnie wysoki poziom bezguścia.
  • Zbyt mało wyciętych drzew, nie wiem czy burmistrzuniowi podejdzie.

Prośbę o komentarz tej sprawy skierowaliśmy do rzecznik prasowej marszałka Olgierda Geblewicza, Gabrieli Wiatr. Czekamy na odpowiedź.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!