Anielska impreza zamiast Halloween. Bal wszystkich świętych

2022-10-30 11:40
Paweł Palica
2022-10-30 11:40

Jedni bawią się w "importowany" z krajów anglosaskich Halloween, inni stawiają na inicjatywy, które są dla niego alternatywą. Było to w minioną sobotę widać w Goleniowie.

ZDJĘCIE 1 z 12

Sporo małych aniołków i świętych pojawiło się w sobotnie popołudnie na placu przed kościołem p.w. św. Katarzyny. Zwyczajem lat poprzedniich parafia zorganizowała bowiem Bal Wszystkich Świętych, a rozpoczęty został modlitwą różanicową.

- Następnie wypuściliśmy do nieba wykonany z balonów różaniec symbolizujący naszą modlitwę, która wznosi się z ziemi przed tron Boga w niebie. Później przeszliśmy do auli SP 1 na wspólne gry, zabawy, tańce i konkursy - relacjonują organizatorzy.

W galerii zobaczyć możecie, jak wydarzenie to wyglądało.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

30.10.2022 12:40

Nie podoba mi się już na samym początku piętnowanie importowanych świąt. Widać brak wiedzy osób piszących, ponieważ na naszych ziemiach słowiańskich od pokoleń obchodziło się Dziady / Samhain. A były one obchodzone bardziej jak dziś znane Hallooween. Brak wiedzy poraża. I piętnowanie, jak gdyby narzucone nam święta chrześcijańskie były jedynymi ważnymi świętami. Dziennikarzyna powinien bardziej zapoznać się z tematem, niż pisać o "importnowanych" świętach i utrzymywać tylko chrześcijańskie święta jako te prawidłowe, legalne i najlepsze.

Michał

30.10.2022 12:40

Że niby w ramach Dziadów dzieciaki przebrane za czarownice, wampiry i kościotrupy chodziły od domu do domu wymuszając cukierki? Przerabiałem w liceum "Dziady", ale o tej starosłowiańskiej formie nie słyszałem :-) Słuszne jest nazwanie święta "importowanym", bo "Dziadów" znanych z Mickiewicza nikt nie obchodzi, a wymuszanie cukierków znamy z amerykańskich filmów i to w wersji bardzo skomercjalizowanej: z jednej strony kup dziecku strój, z drugiej kup cukierki dla dzieciaków które cię nawiedzą. Na opisany bal stroje, jak widać po zdjęciach, są zrobione z rodzicami, a dzieciaki zamiast łazić po nocy, trochę sobie potańczyły.

Grzegorz

odpowiedz
31.10.2022 14:13

katolicki zabobon i ciemnota, tylko Perun

Michał

31.10.2022 14:13

Perun? Panie Grzegorzu, jaki Perun? Cukierki. Albo psikus oczywiście.

antykk

odpowiedz
03.11.2022 16:13

A "Bal Wszystkich Świętych" to nie import z Watykanu ?

Michał

03.11.2022 16:13

Nigdy o takim balu w Watykanie nie słyszałem, ale może dzieci strażników z Gwardii Watykańskiej też się tak bawią.