ZWiK informuje

2021-01-07 12:53
Adam Litwinowicz
2021-01-07 12:53

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie informuje, że od dnia 18 stycznia 2021 rozpoczyna realizację kompleksowej wymiany wodomierzy głównych na wodomierze wyposażone w nadajniki radiowe w miejscowości:  Włodarka, Zapolice, Rogozina, Sadlno, Sadlenko. 

Właściciele lub użytkownicy posesji proszeni są o bezproblemowe udostępnienie miejsc zamontowania wodomierzy, celem ich wymiany. W okresie poprzedzającym czynności związane z wymianą wodomierza powinni Państwo rozważyć potrzebę naprawy bądź uzupełnienia węzła wodomierzowego o niezbędne wymagane prawem wyposażenie ( tj. zawory odcinające, zawory antyskażeniowe itp.) Ogólne warunki montażu wodomierza zamieszczone są na stronie: http://zwiktrzebiatow.pl/wbok/formularze/. Istnieje możliwość wykonania uzupełnienia takiego węzła wodomierzowego przez pracowników ZWiK pod warunkiem zapłaty przez Państwa za niezbędne do montażu, zużyte materiały. Orientacyjny koszt materiałów niezbędnych do uzupełnienia węzła wodomierzowego to ok. 80 - 100zł - w zależności od średnicy i ilości potrzebnych części. Montaż części w ramach wymiany wodomierza. W przypadkach wymagających większego zakresu prac (koszt materiałów pow. 100zł netto) będzie obowiązywała oferta indywidulana.

Przed wymianą wodomierza znajdującego się w studni wodomierzowej, w wypadku stwierdzenia nieszczelności studni wodomierzowej, może zaistnieć potrzeba uprzedniego jej uszczelnienia lub wymiany na nowa przez właścicieli posesji, przed montażem w niej wodomierza wyposażonego w nadajnik radiowy, gdyż urządzenie nie może być zalewane przez wodę. O takiej potrzebie, a także ewentualnie o potrzebie podjęcia innych czynności technicznych związanych z montażem wodomierza z odczytem radiowym  zostaniecie Państwo poinformowani ustnie podczas wizyty pracowników, a w razie potrzeby również pisemnie.

Czynności związane z wymianą wodomierzy, będą realizowane przez pracowników ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00. Pracownicy wchodzący w skład zespołów dokonujących wymiany wodomierzy,  będą poruszać się oznakowanymi pojazdami z logo ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o., będą ubrani w ubrania firmowe z napisem ZWIK Trzebiatów oraz posiadali legitymacje służbowe ze zdjęciem i upoważnienia, podpisane przez Prezesa Zarządu ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. Dokonujący wymiany, po instalacji nowych wodomierzy,  sporządzą protokół, który zostanie podpisany przez właściciela  lub użytkownika oraz  instalatora, dokonującego wymiany.

UWAGA: UPRASZA SIĘ OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA KWARANTANNIE LUB IZOLACJI DOMOWEJ W ZWIĄZKU Z ZAKAŻENIEM COVID-19 O BEZWGLĘDNE POINFORMOWANIE O TYM FAKCIE PRACOWNIKÓW ZWiK PRZED ICH WEJŚCIEM DO DOMU!

W przypadku niemożliwości dokonania wymiany z powyższego powodów (lub z innych powodów uniemożliwiających to), prosimy o kontakt telefoniczny z działem technicznym ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. od poniedziałku do  piątku  w  godz. od 9:00 do 15:00. Na nr tel.: 913872860 wew. 40  w celu ustalenia indywidulanego terminu wymiany wodomierza.

ZWiK Trzebiatów

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
08.01.2021 11:05

mam 2 liczniki-jeden glowny i drugi ogrodowy, zeby nie placic za scieki od zuzycia wody w ogrodzie. Oba w piwnicy. Jeden z radiem drugi bez, oba zakladane w tym samycm czasie. I tak ktos musi przyjsc odczytac ten ogrodowy. Ktos mi wyjasni, dlaczego uwazam to za glupote?

jarek

08.01.2021 11:05

@Grzegorz Jelonek nie przypominam sobie, zeby ktos mi skladal propozycje zalozenia radiowego ogrodowego, przy wymianie licznika glownego na radiowy panowie zalozyli mi ogrodowy-nieradiowy, nie pamietam niesety, czy placilem za ogrodowy, czy jest wlasnoscia ZGK( jestem z Gryfic). Wszytsko dzialo sie ok 10 lat temu i nikt nie pytal mnie o wymiane czy legalizacje ogrodowego.

Grzegorz Jelonek

08.01.2021 11:05

Wyjaśniam: ponieważ zgodnie z ustawą wodomierz główny jest własnością ZWiK, a ten do podlewania ogrodu stanowi Pana własność. To Pan go nabył i Pan musi go wymieniać na własny koszt po upływie okresu jego legalizacji (na nowy z ważną legalizacją) - jeśli nadal chce Pan kontynuować umowę o odliczanie wody zużywanej bezpowrotnie. Może go Pan zatem wymienić na własny koszt, na taki z odczytem radiowym. Wystarczy złożyć pisemny wniosek do ZWiK i zapłacić za niego oraz za jego wymianę.