Zmień swoje otoczenie

2021-04-05 9:39
Sylwester Wasiak
2021-04-05 9:39

Do zdobycia jest dotacja w wysokości od 4 do 10 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 22 kwietnia!

Ruszył kolejny nabór wniosków w programie Społecznik organizowany przez Urząd Marszałkowski. Społeczniczki i Społecznicy, w ogłaszanym naborze, będą mogli starać się o środki z pierwszego i drugiego filaru programu, a więc mikrodotacji oraz regionalnych inicjatyw obywatelskich.
W konkursie na mikrodotacje będzie można starać się o wsparcie do 4 tys. zł. Aby środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego, ten filar programu realizowany jest od samego początku w podziale na pięć subregionów. Każdy subregion ma szansę w tym naborze na realizację minimum 40 pomysłów. Ponownie projekty o charakterze proekologicznym będą dodatkowo premiowane – każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej.
Drugi filar w programie to wybierane w internetowym głosowaniu regionalne inicjatywy obywatelskie. Na realizację ma szansę 50 pomysłów, a Społeczniczki i Społecznicy będą mogli ubiegać się o kwotę do 10 tys. zł dofinansowania na projekty o zasięgu powiatowym oraz regionalnym. W tej części programu wskazane przez Radę projekty otrzymają dodatkowe głosy w procesie głosowania, podobnie jak projekty dotyczące zadań proekologicznych (przy realizacji zadania o charakterze młodzieżowo – ekologicznym liczba otrzymanych głosów nie podlega podwojeniu).
Zainteresowane organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe, osp, WOPR-y, koła gospodyń wiejskich, itp.) oraz grupy nieformalne we współpracy z opiekunem będą mogły składać wnioski od 1 do 22 kwietnia 2021 r. Złożone wnioski będą oceniane w terminie 23 kwietnia – 13 maja br.
Nabór wniosków na mikrodotacje i regionalne inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków, który dostępny jest TUTAJ

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!