Zmiana w funkcjonowaniu goleniowskiej poradni

2023-04-07 5:36
Sylwester Wasiak
2023-04-07 5:36

Ważna informacja dla rodziców uczniów i dzieci z terenu powiatu goleniowskiego. Od 1 maja nastąpi istotna zmiana w zakresie funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznej w Goleniowie.

Jak poinformowały władze Powiatu Goleniowskiego, w dniu 5 kwietnia Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie określenia terenów działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Goleniowie oraz Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin w Nowogardzie. W związku z tym od 1 maja 2023 r. teren działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Goleniowie obejmować będzie gminy Goleniów, Stepnica i Przybiernów, natomiast teren działania Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin w Nowogardzie obejmować będzie gminy Maszewo, Nowogard i Osina.

W związku z powyższym od dnia 1 maja 2023 r. wszelkie sprawy związane z badaniami, diagnozami, orzecznictwem oraz pomocą psychologiczno-pedagogiczną dzieci/uczniów z terenu gminy Maszewo prowadzić będzie Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin w Nowogardzie.

Sprawy rozpoczęte do dnia 1 maja 2023 r. przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Goleniowie będą kontynuowane i ukończone. Natomiast terminy badań dzieci/uczniów z terenu gminy Maszewo wyznaczone po 1 maja 2023 r. zostaną anulowane. Każda z osób z wyznaczonym terminem zostanie telefonicznie poinformowana o zmianie rejonizacji i możliwości wyznaczenia nowego terminu w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin w Nowogardzie.

 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!