Zmiana planów. Punkt Szczepień Masowych nie powstanie w Gryf Arenie, więc gdzie?

2021-04-13 19:04
Tomasz Krupecki
2021-04-13 19:04

Dodatkowy Punkt Szczepień Masowych miał powstać w gryfickiej Gryf Arenie. Jednak po konsultacji z medykami, starosta zmienił lokalizację punktu szczepień.

Na terenie powiatu gryfickiego szczepienia przeprowadzają zakłady Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Szpital. Łącznie dziewięć placówek. Tempo szczepień ma zwiększyć pomysł rządu, który proponuje stworzenie w każdym powiecie punktów szczepień masowych, które mają zorganizować samorządy.

- Punkty Szczepień Masowych mogą być zlokalizowane w budynkach należących do samorządów np. remizach, szkołach czy domach kultury, ale również w namiotach usytuowanych w dobrze dostępnych miejscach z wieloma miejscami parkingowymi - mówił wicestarosta Waldemar Wawrzyniak podczas programu STUDIO SUPERPORTALU24. - Rozmawiamy z burmistrzami i wójtami, czekamy na propozycje, gdzie ewentualnie mogłyby powstać dodatkowe punkty szczepień - tłumaczył wicestarosta Wawrzyniak.

Na spotkaniu starosty z burmistrzami i wójtami ustalono, że na terenie powiatu gryfickiego powstanie jeden dodatkowy punkt szczepień. Jako lokalizację wskazano halę widowiskowo-sportową Gryf Arena. Szczepienia miały odbywać się w gabinetach zlokalizowanych na parterze obiektu, a jeśli zaszłaby konieczność, to do dyspozycji byłaby sala konferencyjna na piętrze.

CZYTAJ: W Gryf Arenie powstanie Masowy Punkt Szczepień

Wiemy już o zmianie decyzji w sprawie lokalizacji Punktu Szczepień Masowych. Nasze informacje potwierdził wicestarosta Waldemar Wawrzyniak.
- Po konsultacji z medykami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie szczepienia podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca. Dodatkowy punkt szczepień uruchomimy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach – przekazał w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 wicestarosta Waldemar Wawrzyniak. – W punkcie zorganizowane będą trzy stanowiska szczepień. Pacjenci wchodzić będą przez główne wejście do szkoły, a wychodzić będą przez pływalnię – opowiedział wicestarosta Wawrzyniak.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem uruchomienie punktu w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Sienkiewicza w Gryficach planuje się jeszcze w kwietniu bieżącego roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

13.04.2021 19:52

Proponuję na stacjach Orlen, bez opuszczania pojazdu.

Kazik

odpowiedz
13.04.2021 19:34

Może będą szczepić u czpisa w stodole?

Obora

13.04.2021 19:34

U niego w stodole twoja matka się prostytuuje, miejsca brak.

W masce

odpowiedz
13.04.2021 20:15

W nowo wybudowanej przez Sacia hali sportowej w Trzebiatowie , najbardziej do tego typu działań się nadaje , bo jeszcze nie skażona stopą ludzką , nie potrzeba odkażać .Gryficzanie od dawna pchali się pod basztę , teraz mogą całkiem legalnie

Jerzy

odpowiedz
14.04.2021 08:38

Sami eksperci a bałagan z szczepieniami bez zmian.

14.04.2021 16:37

W Hali Sportowej nie bo szczepieni przeszkadzali by w pracy Gryflandii i peszyło by szefa tej zacnej instytucji.

Jan

odpowiedz
14.04.2021 14:36

Gryfice mają kilka punktów szczepień w Trzebiatowie jest tylko jeden, który szczepi swoich pacjentów a reszta niech sobie szuka. Przychodnia na Kamienieckiej wypięła się na swoich pacjentów.

Niezaszczepiony

14.04.2021 14:36

Chcieliście Domańskiego - to jest, co jest!