W Gryf Arenie powstanie Masowy Punkt Szczepień

2021-04-06 21:00
Tomasz Krupecki
2021-04-06 21:00

Rząd chce zwiększyć liczbę dziennych szczepień przeciwko COVID-19. Ma w tym pomóc utworzenie punktów szczepień masowych, za które odpowiedzialne będą samorządy. Czy w powiecie gryfickim powstanie samorządowy punkt szczepień? - Tak, w Gryf Arenie - poinformował wicestarosta Waldemar Wawrzyniak.

W naszym powiecie, tak samo, jak w całej Polsce trwa szczepienie przeciw COVID-19. Do tej pory od początku grudnia ubiegłego roku, w powiecie gryfickim wykonano 6 823 szczepień. Drugą dawkę przyjęło 2 391 osób. 

Na terenie powiatu gryfickiego szczepienia przeprowadzają zakłady Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Szpital. Łącznie dziewięć placówek. Tempo szczepień ma zwiększyć pomysł rządu, który proponuje stworzenie w każdym powiecie punktów szczepień masowych, które mają stworzyć samorządy.

31 marca odbyła się specjalna telekonferencja z wojewodą zachodniopomorskim, w której udział wziął wicestarosta gryficki Waldemar Wawrzyniak. Tematem przewodnim było omówienie utworzenia "Masowych Punktów Szczepień". W związku z deklarowaną przez wojewodę zwiększoną dostawą szczepionek przeciw COVID-19 wicestarosta podjął decyzję o utworzeniu dodatkowego tzw. Masowego Punktu Szczepień, który zlokalizowany będzie w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena w Gryficach.

- Punkty Szczepień Masowych mogą być zlokalizowane w budynkach należących do samorządów np. remizach, szkołach czy domach kultury, ale również w namiotach usytuowanych w dobrze dostępnych miejscach z wieloma miejscami parkingowymi - mówił wicestarosta Waldemar Wawrzyniak podczas czwartkowego programu STUDIO SUPERPORTALU24. Rozmawiamy z burmistrzami i wójtami, czekamy na propozycje,  gdzie ewentualnie mogłyby powstać dodatkowe punkty szczepień - tłumaczył wicestarosta Wawrzyniak.

Jutro (07.04.) starosta spotka się z burmistrzami i wójtami, aby omówić plan działania. 

- Na jutrzejszym spotkaniu zaproponuję również lokalizację w budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach, ale jako kolejny punkt, bo oczywiście zgadzam się na Gryf Arenę - powiedział w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. - Podejrzewam, że możemy mieć problem z personelem, dlatego w Gryficach trudno będzie zorganizować więcej niż jeden dodatkowy punkt szczepien - uważa burmistrz Szczygieł. 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem uruchomienie punktu w Gryf Arenie planuje się jeszcze w kwietniu bieżącego roku.

 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

06.04.2021 21:48

Personel to problem bo nie każdy może, a była szkoła pielęgniarska i była i co absolwentki już wymarły. Jeden Szczygieł wiosny nie zrobi.

Artur Wójcik

odpowiedz
07.04.2021 06:17

Jestem chętny do pracy.

Jan III Luksemburski

odpowiedz
07.04.2021 08:33

Ludzie, szczepionki to nie lekarstwo na covid19! Wymuszajcie na lekarzach wypisywanie Amantadyny! To Polski Rząd, MZ, Krajowa Izba Lekarska i minister zdrowia zafundowali Polakom to co teraz mamy a można było już rok temu zacząć ludzi leczyć a nie wysyłać na cmentarze lub skazywać na ciężką chorobę z powikłaniami. Nie słuchajcie się lekarzy, którzy mówią że nie ma lekarstwa na covid19! Amantadyna jest takim lekiem i jest dostępna w imporcie równoległym, jest w aptekach tylko nie wszystkich. Lekarze mają Was też zbadać a nie jak marionetki kierować na wymaz i zostawiać chorego na pastwę losu!

jarek

07.04.2021 08:33

@Jan Sobieski przewroc sie tak w grobie, zebys buzie mial zamknieta

Jan Sobieski

07.04.2021 08:33

Pierwszy pobiegniesz na szczepienie , nie pisz głupot jak nie jesteś autorytetem w tej dziedzinie