Złombol 2023. Ekipy z Goleniowa szykują się do przejechania Europy!

2023-03-13 19:21
Sylwester Wasiak
2023-03-13 19:21

Kilka ekip z gminy Goleniów rozpoczęło przygotowania do tegorocznej edycji charytatywnego rajdu Złombol. Przy okazji wyprawy do Portugalii zbierane będą datki na domy dziecka w Polsce.

Jedną z ekip, która zapowiedziała już swój start, jest goleniowski Prudenter Team, który pojedzie już po raz jedenasty. Celem podróży w tym roku będzie Portugalia, a dystans to prawie 4 tysięcy kilometrów, który przebędą niezawodnym Fiatem 125p.
- Jest to najdalszy ze wszystkich dotychczasowych wyjazdów. Trasa Goleniów- Chorzów (miejsce startu) - Nazare w Portugalii to prawie 4000 km. A ta ilość km to tylko oficjalna cześć wyprawy. Potem musimy jeszcze wrócić do domu. W drodze powrotnej czeka na nas między innymi Gibraltar, Alicante i Barcelona – informuje Prudenter Team, w skład którego wchodzi małżeństwo Ewa i Mariusz Kuklińscy.

- Idea rajdu zrodziła się na Śląsku, a pierwszy rajd odbył się do Monako – mówi nam Ewa Kuklińska. - Od 17 lat ekipy z całej Polski dołączają do organizatorów ze Śląska i podążają swoimi zabytkami po Europie, reklamując darczyńców, którzy w zamian za reklamę na pojazdach przekazują wcześniej dowolną wpłatę na wskazany numer konta fundacji, która przekazuje te środki dla domów dziecka w Polsce. My opłacamy wpisowe i przeżywamy przygodę, a przy okazji możemy pomóc dzieciom. Reklamy w przypadku Prudenter Team za wsparcie fundacji umieszczane są na naszym rajdowym bolidzie - FSO 125p "Szorstki". 100% wpłaconych pieniędzy idzie na dzieci. – mówi Ewa Kuklińska.

Wkrótce zamieścimy wywiad z Ewą i Mariuszem Kuklińskimi.

Sposoby pomocy:
1. Wpłata bezpośrednia możliwa jest TUTAJ

2. Wpłata tradycyjnym przelewem na konto fundacji:
Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1
Konto 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Zlombol)
Tytuł: Darowizna Złombol, PRUDENTER TEAM, nazwa darczyńcy, w tym przypadku potrzebujemy potwierdzenie przelewu, inaczej wpłata nie zostanie przypisana do naszego teamu.

3. 1,5% podatku z PIT.
Numer KRS 0000198194
Cel szczegółowy 1,5%: ZLOMBOL, PRUDENTER TEAM

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!