Żeglowali w Stepnicy

2020-07-16 13:01
Sylwester Wasiak
2020-07-16 13:01

W miniony weekend w Stepnicy po raz dziewiąty odbyły się regaty na Zalewie Szczecińskim.

Oprócz pogody dopisała frekwencja, ponieważ do regat zgłosiło się 31 jachtów, ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek.
Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie i dumnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat.
Oprócz słońca nie zabrakło sprzyjających wiatrów na wodzie, dlatego zakończenie Regat odbyło się o godzinę szybciej, na przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa. Statuetki w pięciu klasach wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W grupie KWR I zwycięzcą została załoga jachtu LISICA, II miejsce SEA DOG, III miejsce – s/y MESCALERO.
W grupie KWR II zwyciężyła załoga s/y RES NAVALIS , a na II miejscu ACCU.
W grupie OPEN I , pierwszy na mecie był s/y BIG MAGIA, następna DALLIA a na trzecim przywiało załogę s/y HALNY II.
W grupie OPEN II na pierwszym miejscu przypłynął Tomasz Odzioba na jachcie Black Caravela, na drugim VENANDI, na trzecim jacht BRYZA 33.
W grupie samotników najlepiej popłynął Henryk Kałuża na HARRYM I, drugie miejsce zajął Jerzy Pitucha na OBCYM II , a trzeci był Krzysztof Nowak na EXORAVI.
Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, zgodnie z regulaminem w tym roku był do zdobycia w grupie samotników, dlatego przypadł również Kapitanowi Henrykowi Kałuży. W ramach propagowania bezpieczeństwa żeglugi i promocji grupy samotników HARRY otrzymał też dodatkową nagrodę ufundowaną przez Komandora Klubu Żeglarzy Samotników radio VHF z funkcją DSC i GPS (ICOM M93D).

Foto: Marek Wilczek

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!