Samochód zderzył się z pociągiem! (NAJNOWSZE INFORMACJE)

2023-03-08 7:08
Redakcja
2023-03-08 7:08

40-letni mężczyzna i  6-letnie dziecko zostali przewiezieni do szpitala po rannym zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w miejscowości Mosty Osiedle. Mamy najnowsze informacje na temat tego wypadku.

Na miejscu działa kilka jednostek straży pożarnej, policja oraz zespoły ratownictwa medyczne. Wylądował również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z nieoficjalnych ustaleń, które udało nam się uzyskać, poszkodowane są dwie osoby w tym dziecko.

AKTUALIZACJA (godz. 7.20)

Jak przed chwilą ustaliliśmy samochód zderzył się z pociągiem relacji Szczecin - Kołobrzeg na przejeździe kolejowym w Mostach. Potwierdzają się nasze ustalenia, że poszkodowane zostały dwie osoby, mężczyzna w wieku około 40 lat oraz dziecko w wieku około 6 lat. Pasażerom pociągu wstępnie nic się nie stało. Czekamy na oficjalny komunikat służb.

AKTUALIIZACJA (godz. 8.15)

Z informacji jakie uzyskaliśmy w spółce POLREGIO ruch pociągów na odcinku Goleniów - Nowogard jest wstrzymany, zorganizowana została komunikacja zastępcza. " Wszystko powinno wrócić do normy po wykonaniu czynności przez policję, na ten moment nie jesteśmy w stanie określić kiedy to nastąpi" - usłyszeliśmy od przedstawiciela spólki Polregio.

AKTUALIZACJA (godz. 9.10)

Jak nas poinformował mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, dziś o godz. 6:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Mosty - Osiedle.
W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z pociągiem relacji Szczecin-Kołobrzeg. Dwie osoby jadące samochodem osobowym (kierowca - mężczyzna w wieku 40 i pasażer – dziecko w wieku 6 lat) opuścili pojazd z pomocą pracowników ochrony pobliskiej jednostki wojskowej.
- Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym wsparcia psychicznego oraz oceny stanu zdrowia. Po chwili poszkodowanych przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, lekarz stwierdził konieczność ich hospitalizacji. Maszynista oraz pasażerowie pociągu nie doznali żadnych obrażeń. Na tym działania straży pożarnej zakończono – poinformował D. Schacht.
W działaniach udział wzięły cztery zastępy straży pożarnej z KP PSP Goleniów, JRG Goleniów oraz OSP Mosty.

AKTUALIZACJA (godz. 10.10)

Ruch pociągów na lini Szczecin - Kołobrzeg został przed przywrócony.

Foto: KP PSP Goleniów

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kierowca

odpowiedz
08.03.2023 11:07

A maszynista nie ma oczu i nie widzi samochodu?

Łukasz

08.03.2023 11:07

Widział, próbował ominąć ale jakoś tak pociąg odmówił posłuszeńswa i nie chciał skręcić. Mało tego, ponoć pociąg trąbił i kierwca myślał, że go puszcza

Gutek

08.03.2023 11:07

Człowieku cóż ty opowiadasz????? Sygnalizacja działa i samochód miał obowiązek się zatrzymać. Czy Ty chłopie wiesz jaką drogę hamowania ma pociąg?

Anonim

08.03.2023 11:07

Widzi debilu

DRWAL

08.03.2023 11:07

Kierowca wózka akumulatorowego , wiesz Ty o czym piszesz ?

Gutek

08.03.2023 11:07

Prawko za jajka.

Paweł

08.03.2023 11:07

Też uwazam, ze mógł skręcić aby go ominąć (ten samochód) albo szybko wyhamować, a nie że jadą pociągi przez te przejazdy kolejowe i zadnego zatrzymania sie przed nim, przepuszczenia samochodów lub p[ieszych. Kto to widział? Ale jak na maszynistów biorą kogo popadnie, potem takie skutki...

XYZ

08.03.2023 11:07

Może i ma ale taki pociąg przy szybkiej prędkosci nie zatrzyma się w sekundę w samo auto też mogło wjechać z zaskoczenia bo szlabanu nie było z tego co wiem