Zbierali podpisy

2020-02-23 12:55
Paweł Palica
2020-02-23 12:55

Goleniowscy działacze Platformy Obywatelskiej zbierali w sobotę podpisy poparcia dla kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak wiadomo, każdy kandydat na prezydenta musi zebrać 100 tys. podpisów od osób, które mają prawo udziału w wyborach. Największe ugrupowania polityczne liczą oczywiście na znacznie więcej, stąd w ich szeregach mobilizacja, by uzyskać możliwie dobry wynik.

Ekipa, skrzyknięta przez senator Magdalenę Kochan, zebrała się 22 lutego obok fontanny przy ul. Szczecińskiej. Jej część stała przy stoliku, część się kręciła po okolicy i zagadawyła mieszkańców Goleniowa, a oddźwięk - w ocenie jednego z uczestników akcji - był niezły. Inna sprawa, że potencjalnych wyborców wcześniej o niczym nie informowano, sporo osób nie miało więc przy sobie dowodu osobistego, a co za tym idzie nie mogło podać swojego numeru PESEL. Mediom lokalnym, o ile się orientujemy, też wiadomości na ten temat nie przekazywano.

Na razie nie słychać nic o tym, by w Goleniowie bądź innych miejscowościach naszego powiatu mieli pojawić się przedstawiciele innych komitetów wyborczych lub sami kandydaci. 

Wymaganą liczbę podpisów trzeba zebrać do 26 marca. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli potrzebna będzie ich druga tura, do urn ponownie pójdziemy 24 maja.

foto: FB/Magdalena Kochan - Senator RP

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!