Zbierają na najdroższy lek świata. Wspomóż Krzysia Zawadę!

2024-05-03 15:30
Karol Szumny
2024-05-03 15:30

4-letni Krzyś Zawada potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, a jedynym dla niego ratunkiem jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Całkowity koszt to ponad 14 mln złotych!

Krzyś Zawada jest mieszkańcem Łodzi. Obecnie przebywa w Niechorzu na turnusie rehabilitacyjnym. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Choroba ta powoduje stopniowy zanik mięśni, a w konsekwencji śmierć.

Jedynym ratunkiem dla Krzysia jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Całkowity koszt to ponad 14 mln złotych. Im większą Krzyś zachowa sprawność w momencie podania leku, tym większa nadzieja, że terapia genowa przyniesie upragnione rezultaty. Rodzina prosi o wsparcie.

Lokalną pomoc zorganizował również Łukasz Maciejewski, właściciel niechorskiego New Cornera.

- Jako restauracja przeznaczamy część dochodu na zbiórkę. Do akcji włączyły się też inne przedsiębiorstwa z naszego regionu. Ponadto, wczoraj zbieraliśmy datki do puszek podczas festynu i dzisiaj też będziemy to robić. Krzyś jest niesamowitym chłopcem i bardzo nam zależy, żeby udało się zebrać potrzebne środki. Czasu jest coraz mniej – podkreśla Łukasz Maciejewski.

Wesprzyj tutaj: Pomóż uratować Krzysia przed DMD – ŚMIERTELNĄ chorobą! Potrzebny lek za 15 milionów

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!