Zatrzymany po pościgu

2023-05-17 15:51
Sylwester Wasiak
2023-05-17 15:51

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał autem, a później na pieszo. Ostatecznie został zatrzymany i trafił do aresztu.

Jak informuje st.sierż.Natalia Gogosza z goleniowskiej policji do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę 14 maja o godzinie 10 na ul. Pileckiego w Nowogardzie.
Policjanci z goleniowskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych do zatrzymania pojazdu, kierujący rozpoczął ucieczkę. Po pewnym czasie porzucił swój pojazd i kontynuował ucieczkę na pieszo. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy udało się skutecznie zatrzymać mężczyznę. Jak się okazało, kierowca prowadził pojazd pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Goleniowie zakazu prowadzenia pojazdów oraz znajdował się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.
W trakcie policyjnego pościgu kierujący popełnił wiele wykroczeń, a swoją brawurową i niebezpieczną jazdą stworzył zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego.
Sąd Rejonowy w Goleniowie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kierowcy na okres 2 miesięcy.
Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie poszukuje świadków pościgu, który miał miejsce 14 maja 2023 roku, około godziny 10:00, w miejscowości Nowogard.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!