Załatają...tylko głębokie dziury

2021-05-22 7:57
Sylwester Wasiak
2021-05-22 7:57

Powiat Goleniowski będzie w tym roku łatał tylko głębokie dziury w drogach, które do niego należą. Mieszkańcy m.in. ul. Sadowej w Goleniowie, która należy do powiatu, nie mają zatem co liczyć na połatanie wszystkich ubytków w jezdni.

Na ostatniej sesji rady Powiatu Goleniowskiego poruszony został temat remontu dróg należących do powiatu. Odpowiedzi na pytanie radnej w tym zakresie udzielił Bogusław Zaborowski
- Do dyspozycji wydziału posiadamy około 30% zabezpieczenia potrzeb remontowych. W zeszłym roku remont w każdym z obwodów (są trzy obwody – przyp.red.) kosztował około 200-250 tysięcy złotych. W tej chwili zostało po 135 tysięcy na obwód do końca roku. W związku z powyższym na chwilę obecną mogę zagwarantować remont cząstkowy w zakresie utrzymania bezpieczeństwa, czyli nie komfortu a bezpieczeństwa. Dopóki sytuacja się nie zmieni, będziemy remontowali tylko dziury głębokie, takie, które grożą uszkodzeniu pojazdów. Czy sytuacja finansowa się zmieni? Nie wiem. Nie mogę zlecić więcej niż mam zabezpieczenia finansowego. Środków finansowych na remonty do końca roku zostało około 400 tysięcy złotych – wyjaśnił Bogusław Zaborowski, dyrektor Wydział Dróg Powiatowych i Inwestycji.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ahooj

odpowiedz
22.05.2021 21:58

To z pewnością przez koronawirusa.