Zakurzeni

2020-08-05 6:35
Sylwester Wasiak
2020-08-05 6:35

Otrzymaliśmy list od mieszkańca Maszewa w sprawie efektów ubocznych wyburzanego budynku po dawnym Domu Towarowym Gryf. Co o tym sądzicie?

„ Dzień dobry. Chciałbym zainteresować szersze grono osób tematem kurzu, jaki od kilku dni zalega w okolicy rozbieranego obiektu w Maszewie. Kurz zalega tonami przy sąsiednich budynkach, pokrywa elewacje, dachy, ogrody, wlatuje przez okna do mieszkań. Sporo ludzi tam mieszka, znają powagę sytuacji. Najpierw było wielkie wyburzanie, teraz jest wywożenie gruzu. Od godz. 9 do godz. 21.30 dalej kurz tonami unosi się w powietrzu. I tak codziennie. Sprzątać się nie opłaca, bo i po co - jak komentują budowlańcy. Niedaleko w bloku mieszkają ludzie starsi, którzy siedzą w tych gorączkach z zamkniętymi oknami, bo nie ma co ich otwierać, obok znajduje się przedszkole, otwarte w wakacje, około 40 dzieciaków siedzi w salach.
Kierownik budowy z pracownikami nie zrobili nic, żeby zmniejszyć, choć deko unoszenie się pyłu. Nie można było polać trochę woda w trakcie prac? Czy w takiej sytuacji obowiązkiem wykonawców nie powinno być posprzątanie po sobie tego co nabrudzili?”
W sprawie tej z zapytaniem zwróciliśmy się do biura prasowego sieci POLOmarket, która jest inwestorem wyburzania i budowy nowego obiektu w tym miejscu. Jak tylko uzyskamy odpowiedź oczywiście opublikujemy ją na Superportalu24 Powiat Goleniowski.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!