Z prokuratorskimi zarzutami

2020-07-14 19:36
Sylwester Wasiak
2020-07-14 19:36

Do 3 lat więzienia grozi podejrzanemu o potrącenie kierującej motorowerem w Maszewie.

Jak poinformowała Ewa Obarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecine, w tej sprawie skierowany został już do Sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie.
Do zdarzenia doszło 28 marca na ul. Jedności Narodowej w Maszewie. Podejrzany mężczyzna wg prokuratury nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując pojazdem marki Volkswagen, wykonując manewr cofania z drogi podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadący motorower, w wyniku czego kierująca motorowerem doznała obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, tj. o czyn z art. 177§1 kk
W chwili wypadku podejrzany był trzeźwy, natomiast w jego wyniku kierująca motorowerem pokrzywdzona doznała m.in. obrażeń głowy, obu kończyn górnych oraz lewej kończyny dolnej, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.
Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.
Za zarzucane przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!