Z Goleniowa do Berlina na rowerze? Już wkrótce będzie to możliwe! Są pieniądze na budowę

2023-11-14 16:09
Karol Szumny
2023-11-14 16:09

Są pieniądze na budowę kompletnej trasy rowerowej Berlin-Szczecin-Kołobrzeg, która będzie przebiegać także przez powiat goleniowski. Urząd Marszałkowski wspólnie z Landkreis Uckermark uzyskał prawie 5 mln euro dofinansowania. „To będzie rowerowy hit!” – cieszy się marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

- Uzupełnimy brakujące odcinki trasy i wspólnie z partnerem niemieckim rozpoczniemy szeroko zakrojoną promocję – zapowiada marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – To trasa, na której dokończenie użytkownicy czekali od bardzo dawna – dodaje.

Do Pomorza Zachodniego w ramach programu „Interreg VI A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027” trafi połowa kwoty uzyskanego dofinansowania tj. 2,5 mln euro.

Trasa, która połączy stolicę Pomorza Zachodniego, stolicę Niemiec i nadbałtycki kurort, będzie miała formę pętli. Łączna jej długość to aż 690 kilometrów. Po stronie polskiej będzie to ponad 262 km, a po niemieckiej 428 km.

Co ważne, zwłaszcza dla naszych mieszkańców, trasa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg będzie przebiegać przez powiat goleniowski. Ponadto będzie można skorzystać z istniejącej trasy Velo Baltica czy trasy Wokół Zalewu Szczecińskiego. Zobacz poniżej.

„To będzie rowerowy HIT! Ruszamy z projektem trasy rowerowej Berlin-Szczecin-Kołobrzeg. Dzięki wsparciu #FunduszeUE z #Interreg uzupełnimy brakujące kilkanaście km trasy w okolicach Golczewa i rozpoczniemy mocną promocję. Dla odcinka ze Stepnicy do Gościna jesteśmy w fazie przedprojektowej. Szlak powrotny z Kołobrzegu przez Złocieniec do Siekierek, jest jak wiecie mocno zaawansowany. To będzie wspaniała trasa!” – napisał na Facebooku marszałek województwa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!