Wzięli sprawy w swoje ręce…

2020-07-14 16:35
Katarzyna Adamiak
2020-07-14 16:35

Teren już przygotowany, wkrótce powstanie na nim plac zabaw, siłownia i wiata. W planach jest także boisko sportowe.

Mieszkańcom Wyszogóry (gm. Płoty) marzy się teren rekreacyjno-sportowy. Postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i przystąpili do pracy. Na działce gminnej, na której wkrótce powstanie plac zabaw, siłownia i wiata, wykonano już pierwsze prace. Na początek rekultywacja. 

- Bardzo brakuje takiego miejsca w Wyszogórze, gdzie wszyscy mieszkańcy mogli by spędzać wspólnie czas. Na prace rekultywacyjne przeznaczyliśmy 8 tys. zł. Pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego, ale ze względu na bardzo zaniedbany teren i potrzebę użycia kilku dużych maszyn budowlanych pieniądze wystarczyły tylko na częściowe pokrycie kosztów – mówi mieszkaniec Wyszogóry.

Z pomocą mieszkańcom przyszedł Stanisław Tyburczy właściciel firmy TRANS- PAR wykonującej prace ziemne przy pobliskiej drodze. Przedsiębiorca wsparł projekt i wykonał rekultywację terenu na całym obszarze pokrywając połowę kosztów prac.

- Chcieliśmy bardzo podziękować panu Stanisławowi Tyburczemu i jego firmie, za taki gest i pomoc w realizacji projektu - mówi sołtys Wyszogóry Ewelina Nosek.

Jak widać na zdjęciu, pierwszy etap zagospodarowania terenu jest już zakończony. Teraz pozostaje tylko czekać na efekt prac końcowych. Te nie tylko poprawią estetykę wsi, ale przede wszystkim zagwarantują miejsce do integracji i wspólnego spędzania czasu. W przyszłości mieszkańcy chcieli by także zaadoptować plac i wybudować boisko sportowe.  

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!