Wystrzelali kwalifikacje do OOM (FOTO)

2020-08-05 19:00
Sylwester Wasiak
2020-08-05 19:00

Młodzi zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów w Bydgoszczy w turnieju eliminacyjnym wywalczyli kwalifikację do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Od lewej: Trener Stanisław Bogumił, Jakub Małek, Kacper Lipski, Konrad Galin, Oliwia Żebiełowicz, Agata Budzińska, Bartosz Buniak, Jędrzej Hankus, Mikołaj Krępa, Trener Michał Buniak

Eliminacje do Olimpiady Młodzieży dzielą się na 4 strefy, w których skład wchodzą cztery województwa. Młodzi Goleniowianie należeli do pierwszej strefy, w której rywalizowali z zawodnikami z takich województw jak Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie i Zachodniopomorskie.
Jakub Małek w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzelaną na 25 metrów zajął 1 miejsce z wynikiem 528 punktów. Zawodnik „Tarczy” zajął również 3 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego z wynikiem 443 punktów.
W konkurencji pistoletu pneumatycznego MIX (startuje para zawodników – junior młodszy i juniorka młodsza), Oliwia Żebiełowicz wraz z Bartoszem Buniakiem stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal.
Oliwia Żebiełowicz w pistolecie pneumatycznym indywidualnie zajęła drugie miejsce z wynikiem 442 punktów natomiast Bartosz Buniak w pistolecie sportowym 30 + 30 strzelanym na 25 metrów indywidualnie również zajął drugie miejsce z wynikiem 521 punktów.
Do grupy pistoleciarzy należy również Mikołaj Krępa, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął 4 miejsce z wynikiem 428 punktów, natomiast Jędrzej Hankus w pistolecie pneumatycznym zajął 5 miejsce z wynikiem 435 punktów.
Rywalizacja toczyła się również w grupie karabiniarzy. Kacper Lipski w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc (strzelaną na 50 metrów) zajął 5 miejsce z wynikiem 592 punktów, a w konkurencji karabinu sportowego 3x30 (50m) 6 miejsce z wynikiem 789 punktów.
W konkurencji karabinu pneumatycznego MIX (startuje para zawodników junior młodszy i juniorka młodsza), Agata Budzińska wraz z Konradem Galinem zajęli 5 miejsce. Oprócz wspólnego startu w konkurencji MIX, zawodnicy walczyli indywidualnie i tak Agata Budzińska w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zajęła 7 miejsce z wynikiem 536 punktów. Konrad Galin również w tej samej konkurencji lecz w kategorii juniorów młodszych zajął 6 miejsce z wynikiem 576 punktów.
Wszyscy zawodnicy zdobyli kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Od lewej Oliwia Żebiełowicz ("Tarcza" Goleniów), Aniela Sobieszczyk ("Flota" Gdynia), Olga Oświałowska ("Zawisza" Bydgoszcz)

Od lewej: Olga Ośmiałowska ("Zawisza" Bydgoszcz), Bartosz Olszewski ("Zawisza" Bydgoszcz), Oliwia Żebiełowicz ("Tarcza" Goleniów), Bartosz Buniak ("Tarcza" Goleniów), Paulina Król ("Zawisza" Bydgoszcz), Oskar Tobera ("Zawisza" Bydgoszcz)

Od lewej: Bartosz Buniak ("Tarcza" Goleniów), Jakub Małek ("Tarcza" Goleniów), Oskar Tobera ("Zawisza" Bydgoszcz)

Od lewej Mikołaj Gurbowicz ("Zawisza" Bydgoszcz), Jakub Małek ("Tarcza" Goleniów)

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!