Wystrzelali cztery medale (FOTO)

2020-07-28 17:21
Sylwester Wasiak
2020-07-28 17:21

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy goleniowskiego klubu strzeleckiego "Tarcza" w pierwszych zawodach ogólnopolskich po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Od lewej: Marcin Majka (Tarcza Goleniów), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Bartosz Jasiecki (Zawisza Bydgoszcz), Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz)

W miniony weekend zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów wzięli udział w I Rundzie Pucharu Polski. Rywalizacja toczyła się na wrocławskiej strzelnicy.
Zuzanna Pierko będąca juniorką i strzelająca konkurencje pistoletowe była bezkonkurencyjna na tych zawodach. Zawodniczka „Tarczy” w kwalifikacji konkurencji pistoletu neumatycznego (10m) znajdowała się na szczycie tabeli z wynikiem 566 punktów. Zuzanna w finale tej konkurencji nie odpuściła tempa i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. Goleniowianka również wystartowała w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 (25m), w kwalifikacji tej konkurencji Zuzanna zajęła piąte miejsce jednak w finale była bezkonkurencyjna, co pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. Michał Fajfrowski również pistoleciarz, zajął siódme miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30.
W zawodach wystartował również Marcin Majka, który rywalizuje w najbardziej doświadczonej grupie zawodników, a więc seniorach. Zawodnik „Tarczy” zakwalifikował się do finału konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów (50m) i stoczył walkę z ośmioma najlepszymi zawodnikami. Od samego początku finału Marcin znajdował się na szczycie tabeli, walkę zakończył na drugim miejscu.
W konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów (50m) seniorek wystartowała Jolanta Tabaka. Zawodniczka „Tarczy” prowadziła całą konkurencję, lecz ostatni strzał o wartości „8.1” spowodował, że Jolanta zajęła drugie miejsce.

Od lewej na podium: Maja Jarosińska (Gwardia Zielona Góra), Zuzanna Pierko (Tarcza Goleniów), Dominika Borsuk (Dwór Grunwaldzki Poznań), Weronika Paszek (ZTS Tychy)

Od lewej na podium: Jolanta Tabaka (Tarcza Goleniów), Katarzyna Komorowska (Społem Łódź), Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork), Agnieszka Nagay (Społem Łódź), Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!