Wyremontowane i wyposażone świetlice w Gminie Maszewo oficjalnie otwarte!

2023-01-23 13:52
Redakcja
2023-01-23 13:52

14 stycznia zakończyliśmy projekt remontu i wyposażenia kuchni w pięciu miejscowościach w gminie Maszewo: Darżu, Bielicach, Sokolnikach, Bagnach oraz samym Maszewie. Przedsięwzięcie pochłonęło w sumie 90 tysięcy złotych!

ZDJĘCIE 1 z 4

Dzięki nowym kuchniom podczas otwarcia mogliśmy zjeść domową pizzę przygotowaną przez dzieci z Maszewa i ich wychowawczynię z ramienia Towarzystwa Pomocy Dzieciom, panią Agnieszkę. Nie zabrakło też zdrowego ciasta marchewkowego i szerokich uśmiechów.

Dzieci i młodzież z Maszewa i okolic w świetlicach będą mogły poczuć się jak w ciepłym, przyjaznym domu. Mogą odrobić tam lekcje, spotkać się z kolegami i koleżankami, a także znaleźć wytchnienie i zrozumienie u swoich wychowawców i wychowawczyń. Jednak przede wszystkim to miejsca, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, czasem jedyny w ciągu dnia. By ten posiłek przygotować - potrzebna jest funkcjonalna, bezpieczna kuchnia i teraz dzięki projektowi Lionów ten warunek został spełniony.

Podczas spotkania Lions Kluby otrzymały od prezesa TPD statuetkę Przyjaciela Dzieci, będzie to świetne przypomnienie projektu. Z rozmów z Burmistrzem Maszewa wynika, że od tej pory Lions Kluby będą kojarzone ze sprawnym i efektywnym działaniem, w pełni zgodnym z naszym hasłem „We serve”. I to może być początek długoletniej współpracy z Gminą Maszewo dla dobra potrzebujących. Podczas spotkania wspólnie z udziałem dzieci przecięliśmy wstęgę. I w ten oto sposób świetlice w gminie Maszewo zostały oficjalnie otwarte.

We wspólnym otwarciu świetlic w gminie Maszewo wzięli udział:

  • Burmistrz Gminy Maszewo - Paweł Piesio 
  • Prezes Zachodniopomorskiego TPD - Zygmunt Pyszkowski
  • Prezydent LC Szczecin Jantar - Krystyna Araszkiewicz
  • Prezydent LC Szczecin Gryf - Maria Biedulska
  • Prezydent LC Szczecin Magnolia - Arkadiusz Bitel 
  • Prezydent LC Szczecin Rainbow Bridge - Alicja Potiechin
  • Wychowawcy Świetlic Gminy Maszewo

Projekt nie udałby się, gdyby nie wspólne działania: Lions Club International Foundation, która sfinansowała pokrycie 75% kosztów projektu, szczecińskich Klubów Lions: Magnolia, Jantar, Gryf i Rainbow Bridge, które przekazały 25% niezbędnych środków,
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którzy prowadzą wszystkie pięć świetlic, Gminy Maszewo, która finansuje bieżące utrzymanie świetlic.

Specjalne podziękowania należą się również sponsorom projektu, w tym firmie Ramirent Poland, którzy sprawili, że w gminie Maszewo mogło wydarzyć się tyle dobrego

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!