Wymienią setki ulicznych lamp!

2021-04-09 16:55
Sylwester Wasiak
2021-04-09 16:55

Wielka wymiana oświetlenia ulicznego zostanie niebawem przeprowadzona w Nowogardzie!

Jak informują władze tego miasta, wczoraj burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na dofinansowanie wymiany oświetlenia w ramach ogólnopolskiego programu “Sowa”. Wymienione ma być 680 lamp w mieście. Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w wysokości 1 mln 547 tys. zł.
Obecne oświetlenie miasta liczy sobie w większości ponad 40 lat i jest już mocno zniszczone, awaryjne i często wymaga napraw.
W wyniku przeprowadzonego w 2019 roku audytu energetycznego wskazano newralgiczne punkty, na których oświetlenie musi być wymienione jako pierwsze i są to ulice: Generała Bema, Norwida, Staszica, Wybickiego, Armii Krajowej, Roosevelta, Wybickiego, Rataja, Grota Roweckiego, Głowackiego, Racławicka, Kosynierów, Tadeusza Kościuszki, Zamkowa, Kowalska, Warszawska, 5Marca, Plac Ofiar Katynia, Stolarska, Blacharska, Plac Szarych Szeregów, Szkolna, Promenada, Teren nad Jeziorem Nowogardzkim, Wojska Polskiego, Smużyny, Plac Wolności, Lutyków, Osiedlowa, Zielona, Pileckiego, Waryńskiego, Fabryczna, 3 maja, Rampa przy PKP, Warszawska, 700 lecia, Bohaterów Warszawy, Radosława, Jana Pawła II, Krótka, Łąkowa, Racibora, Poniatowskiego, Cmentarna, Ogrodowa.
Jak zapowiadają władze Nowogardu, nowy system oświetlenia będzie proekologiczny, dzięki automatycznemu sterowaniu większe natężenie światła będzie w godzinach, kiedy ruch uliczny i pieszy jest wzmożony i słabsze natężenie światła w godzinach, kiedy ruch jest minimalny. Lampy nie będą świeciły pełną mocą całą noc, co pozwoli zaoszczędzić na opłatach za prąd.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!