Wygodne buty dla chłopca na lato – jak wybrać odpowiedni model?

2022-06-29 14:30
Redakcja
2022-06-29 14:30

O żadnej innej porze roku dzieci nie spędzają na zewnątrz tyle czasu, co latem. Spotkania z przyjaciółmi, harce na boisku, rodzinne spacery, wreszcie – wakacje nad morzem lub w górach… Możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jest naprawdę sporo. Nie ma zatem wątpliwości, że wygodne buty codzienne są podstawą dziecięcego ubioru na sezon wakacyjny. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobre trampki dla chłopca.

Wybieramy trampki dla chłopca – rozmiar to podstawa

Kupując codzienne buty chłopięce – zresztą podobnie jak trampki dla dziewczynki – musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar. Obuwie, w którym dziecko ma spędzać znaczną część czasu, nie może być ani zbyt małe, ani zbyt duże (czyli, jak często się mawia, „na zapas”). But musi na stopie leżeć idealnie.

Sklepy odzieżowe i obuwnicze dla najmłodszych mają oczywiście tabele rozmiarów, które ułatwiają wybranie obuwia. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokonać pomiarów samodzielnie. Można to zrobić w prosty sposób – na białej kartce odrysuj kształt obu stóp dziecka i zmierz w nich odległość od końca najdłuższego palca do najdalej wysuniętego miejsca pięty. Zdarza się, że dziecięce stopy mają różne długości, dlatego zanotuj tę większą. Do otrzymanego wyniku dodaj około 5-12 mm i tę liczbę dopasuj do tabeli rozmiarów, którą można znaleźć na stronie sklepu internetowego.

Oczywiście, odradzamy zamawianie butów przez internet „w ciemno”. Chcąc zamówić online trampki dla chłopca, koniecznie wcześniej przymierz je z urwisem w sklepie stacjonarnym.

Idealne trampki dziecięce – cechy

Warto mieć świadomość tego, że nawet idealnie dobrany rozmiar na nic się zda, jeśli trampki dziecięce nie będą miały odpowiednich cech. Czym w takim razie powinny się charakteryzować wysokiej jakości buty codzienne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące aspekty:

  • materiał wykonania – buty, które mają być noszone codziennie, muszą być wykonane z przepuszczającego powietrze materiału, umożliwiającego stopie oddychanie. Najlepiej sprawdzi się skóra naturalna, bawełna lub materiał siatkowany;
  • podeszwa – elastyczna, łatwo wyginająca się w linii zgięcia palców podeszwa to podstawa – szczególnie w przypadku dzieci, które uwielbiają aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu;
  • czubek – dopilnuj, by urwis miał dużo miejsca w przodzie buta – tak, by palcami mógł swobodnie poruszać nie tylko na boki, ale również w górę i w dół.

Coccodrillo – tam kupisz trampki dla dziewczynki i dla chłopca

Osobna kwestia to wygląd obuwia dziecięcego. Tutaj jednak najlepiej po prostu zdać się na preferencje dziecka, jednocześnie dbając o to, by wybrany kolor był na tyle uniwersalny, że pasuje do różnych stylizacji.

Trampki dziecięce najlepiej jest kupować w renomowanych sklepach z modą dziecięcą, takich jak Coccodrillo. Na stronie internetowej tej polskiej marki znajdziesz najróżniejsze buty dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!