Wybrzeże Trzebiatowskie. 14 kilometrów bezpiecznej plaży

2020-06-23 14:05
Adam Litwinowicz
2020-06-23 14:05

Odpoczynek na plaży w dobie koronawirusa zapewne będzie inny niż zazwyczaj, ale nie oznacza to, że osoby chcące odpocząć nad Bałtykiem skazane są na porażkę. Wybierając się na plażę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przy zejściach na plaże w Mrzeżynie i Rogowie pojawiły się specjalne tablice. Widnieje na nich regulamin i zasady postępowania w dobie koronawirusa. – To podstawowe zasady higieny, o których musimy pamiętać, aby nasz wypoczynek był bezpieczny dla nas oraz innych osób – powiedział Jacek Pawlik, prezes Zakładu Gminnego „Mrzeżyno”, który zarządza plażami w Mrzeżynie i Rogowie.

 – Dodatkowo przy głównych zejściach, w okolicach toalet zamontowane będą dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Chcemy, aby wypoczywający w naszej gminie czuli się bezpiecznie. Musimy pamiętać, że Wybrzeże Trzebiatowskie, to aż 14 kilometrów – bezpieczny plaż – dodał.

W tym sezonie wakacyjnym nowością będą specjalne strefy, w których wypoczywać będą tylko uczestnicy obozów i kolonii. Tam na dzieci i młodzież czekał będzie ratownik wodny, który będzie tylko do ich dyspozycji. Strefy powstały, aby zminimalizować możliwość kontaktu z innymi plażowiczami.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!