Wulgarne okrzyki na koncercie Pol'and'Rock Festival. Wojewoda oburzony zachowaniem uczestników

2021-07-31 22:00
Karol Szumny
2021-07-31 22:00

„Je**ć PiS! Je**ać Jarka!” – tak miały brzmieć okrzyki na jednym z koncertów na Pol'and'Rock Festival. Oburzony takim zachowaniem uczestników jest Zbigniew Bogucki – wojewoda zachodniopomorski. Jerzy Owsiak nie zamierza jednak nic robić w tej sprawie i zignorował apele Boguckiego.

Cała sprawa dotyczy okrzyków, jakie padały ze sceny podczas koncertu szczecińskiego duetu Łona & Webber. Muzycy mieli nakłaniać publiczność do wykrzykiwania haseł „Je*** PiS”. Uczestnicy koncertu przystali na tę propozycję i – zamiast muzycznej imprezy – wszyscy skandowali wulgarne hasła.

„Szanowny Panie Jerzy, zapewniał Pan, że nie będzie wulgaryzmów, tymczasem tak to wygląda w rzeczywistości.” – tak brzmi treść SMS-a od Zbigniewa Boguckiego do Jerzego Owsiaka. Wojewoda do tej wiadomości załączył dodatkowo link z nagraniem z koncertu.

Interwencja Boguckiego nie skończyła się jednak na dwóch wiadomościach. Obaj panowie skontaktowali się telefonicznie. Jerzy Owsiak był oburzony, że zamiast pochwał, otrzymuje naganę od wojewody.

- Przed chwilą rozmawiałem z panem wojewodą tego województwa. Myślałem, że mi chce pogratulować. A pan wojewoda zapytał, dlaczego padają takie bluzgi i dlaczego nie reagujemy. Panie wojewodo, tu jest festiwal. Chce mi pan ten festiwal reżyserować, chce mi pan go tworzyć?! To my go tworzymy, nie pan. To my decydujemy, co się tu będzie działo. Ja nie wchodzę w pana podwórko, więc proszę pozostawić ten festiwal nam – mówił Jerzy Owsiak cytowany przez Wirtualną Polskę. Następnie miał odłożyć telefon.

- Musi pan zrozumieć, że żaden wojewoda, żaden król i żaden cesarz nie będzie nam mówił, co ma krzyczeć publiczność. Proszę nie dzwonić do mnie wieczorem, kiedy ja odpowiadam za życie i zdrowie ludzi – mówił Owsiak.

Zbigniew Bogucki opublikował dziś swoje oświadczenie w mediach społecznościowych:

„Pan Owsiak zapewniał, że osobiście dopilnuje, aby podczas trwania festiwalu nie dochodziło do publicznego używania wulgaryzmów i używania języka nienawiści w stosunku do kogokolwiek oraz sam zadeklarował, że festiwal nie będzie miejscem agitacji politycznej. Niestety podczas jednego z koncertów, wykonawca świadomie zachęcał ze sceny publiczność do wykrzykiwania wulgaryzmu. Zważywszy na wcześniejsze ustalenia i zapewnienia Pana Owsiaka, za pośrednictwem obecnych na miejscu koordynatorów ds. bezpieczeństwa poprosiłem o kontakt z Panem Jerzym Owsiakiem, który zadzwonił do mnie. Zatem nie chodzi o zamach na wolność słowa i artystycznego wyrazu, ale o reakcję na wulgarny język i budowanie atmosfery nienawiści. Będę reagował w każdym przypadku, kiedy będą publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa, bez względu na to, gdzie, kto i wobec kogo, będzie ich używał”.

Komentarze (19)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Uczestnik festiwalu

odpowiedz
01.08.2021 12:38

Kochani. . . Ale bzdury piszecie. Profesjonalne dziennikarstwo polega na obiektywnym relacjonowaniu rzeczywistości. Trzy dni spędziłem na festuwalu i nie odczułem chwili niepokoju o swoje bezpieczeństwo czy zdrowie. Wspaniała organizacja logistyczna, szeroki wachlarz paneli i warsztatów, pięknie promowane Pomorze Zachodnie na wspaniale zorganizowanym ogródku, muzyka - sprawa upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie. Fantastyczna atmosfera na polach namiotowych i kempingowych - zachęcam wszystkich do wizyty dobrej zabawy. Piszecie o incydencie politycznym a nic nie znalazłem o nawoływaniu do miłości, tolerancji i dbaniu o siebie do czego organizatorzy i partnerzy zachęcali cały czas. Nasz powiat odwiedzili ludzie z całej Polski, powinniśmy być dumni i wykorzystać moment do dobrej promocji naszego regionu a kipicie nienawiścią w wypowiedziach do Owsiaka i Fundacji sami nic nie robiąc.

Joanna

odpowiedz
01.08.2021 11:25

W tym tygodniu w Energylandii krzyczeli Je... PIS. Trzeba to zgłosić i ich zamknąć 🤣

Byłem

odpowiedz
01.08.2021 13:07

Niech festiwal zostanie tu na zawsze. Najwięcej do powiedzenia mają co co nie byli. Przyjedzie i dopiero oceniajcie 😁

Byłem i leję na to

01.08.2021 13:07

Promocja lgiebetow, anty rzadowi goście, lansująca się opozycja i ebanie na scenie. Woodstock się politycznie sqrwił. Już nawet na ulubine kapele tam nie pojadę. ***** TO co zrobili z tym festiwalem. Mam wylozone na politykę. Herr Owsiak niestety nie

Marta

odpowiedz
01.08.2021 13:54

Jeździłam na ten festiwal gdy był jeszcze Woodstockiem, teraz na pewno moja noga tam nie postanie. Robienie politycznego szamba pod przykrywką równości, żenada. Dodatkowo Pan Jurek Owsiak nie potrafi przyjąć żadnych słów krytyki i zrobił się opryskliwy i arogancki w swoich wypowiedziach. Albo zawsze taki był, a to ja się zestarzałam i zmieniłam punkt widzenia. Nie jestem za PiSem, ale jaką inteligencją posługują się ludzie, którzy jedyne co potrafią zrobić, to rzucać wulgaryzmami... Brak słów.

Facio

01.08.2021 13:54

brawo Pani Marto!

Haam

odpowiedz
01.08.2021 04:30

Najlepszy sposob na autopromocję, nawyzywać, poprzeklinać, pokazać d.pę albo cycki Mają sposób nasze gfiasty. Jaki artysta taka i jego sztuka i jego odbiorcy.

Ona

odpowiedz
31.07.2021 22:57

Niestety niezamknięcie na ust to jest wolna Polska proszę ja was

...

31.07.2021 22:57

Wolność nie polega, na wulgaryzmach, hejcie i obrażaniu innych. A koncerty muzyczne powinny być wolne przede wszystkim od polityki i ideologii. Koncert ma łączyć ludzi lubiących dany typ muzyki a nie ich dzielić. Wybierając się na koncert idę się dobrze bawić i nie interesuje mnie jakie poglądy polityczne ma zespół, muzyk czy sąsiad stojący obok mnie. Wolności przede wszystkim słowa większość powinna się nauczyć.

Gc

31.07.2021 22:57

Ojczyzna pllszczyzna

Kornelia

31.07.2021 22:57

"A koncerty muzyczne powinny być wolne przede wszystkim od polityki i ideologii." - nie zgadzam się, sztuka, a zwłaszcza muzyka od dawna miała znaczenie polityczne, czy to nieco przypudrowany tors króla na płótnie czy punkowe nawoływanie do anarchii i walki z dyskryminacją. Nie da się odłączyć polityki, która jest częścią naszego świata od muzyki, która świat ten komentuje. A że Łona jak najbardziej swoimi tekstami komentuje, to proszę się nie dziwić, że nieudolną partię rządzącą krytykuje.

Owsiaak

odpowiedz
01.08.2021 04:59

to takie same chamidło jak całe POkolenie pełowców...

Wielkopolanin

odpowiedz
01.08.2021 09:52

Jak przykład pokazał nie da się już wprowadzić dyktatury. Uczestnicy festiwalu młodzi ludzie z wielu pokoleń, domów, o wielu wychować przemówili.. Gdy festiwal w Jarocinie pochłonęła komercja i okazja do zarobku jednej z agencji Jarocin przegrał bój z Pol and rock festiwal. Jurek Owsiak w wielu dziedzinach odniósł spektakularny sukces.. Wszystkie jego aspekty działalności gromadzą tłumy ludzi zarówno koncert Pol and rock festiwal jak i styczniowe zbiórki Woś.. Tez uważam że wojewoda nie powinien interweniować. Swoją drogą myślę że P... S ma lata świetności za sobą. Nic nie dali ludziom. Za każde świadczenie pieniężne płacimy wszyscy np w Paliwie... Ciesze się że zamiast zakłamania i fałszu stało się jak się stało.... Nie dopatrzyłem się tu nienawiści a jedynie wolności słowa które wybrzmiało.... Super ze Jurek Owsiak nie dał się wojewodzie sprowokować....

Arnold

01.08.2021 09:52

10 lat temu w 2011 roku paliwo kosztowało prawie 6zł. Pamiętam

Do Wielkopolanina

01.08.2021 09:52

Tłumy w/g Ciebie świadczą o jakości ? Paliwo napisałeś dużą litera - to Twój bożek ? Wolność słowa ma usprawiedliwiać chamstwo , nakłanianie tłumu właśnie do chamstwa . Od kogo to wzięłi to " je,,ć ... " . Od sowieckich najeżdzców ? To nie jest polska kultura , to nie jest muzyka . A wojewoda dał co mógł i jeszcze nie ma prawa głosu . Głosu ludzi, którzy nie zasługują na takie chamskie bluzgi .A Owsiak jaja sobie z wojewody robi , bo kim jest ? Cesarzem . Jak tak ma to wyglądać to wynocha .

Tasiu

01.08.2021 09:52

Tak, nie da się. Młodzi i w 100% zaszczepieni na rozkaz Owsiaka i rządu. To się dopiero nazywa bunt przeciw totalitarnej władzy.

01.08.2021 11:21

Nie widzę tu mowy nienawiści. Nigdy w tym regionie nie było tylu ludzi tak zaślepionych rozdawnictwem. Może przejrzą na oczy jak przyjdzie jechać d...ą po asfalcie. Skończą się daniny od podatnika niby od rządu to skończy się uwielbienie dla PiSu. Póki co ***** ***, ************ i Kukiza.

Bronek

01.08.2021 11:21

***** Mi i PO!

Bobo

odpowiedz
01.08.2021 14:01

Tu jest Polska ,i tu jest Unia E. Wolność słowa "Głupcze"