"Wstyd. Po prostu wstyd". Tak wygląda otoczenie nowego dworca w Goleniowie

2022-08-09 15:21
Paweł Palica
2022-08-09 15:21

Na przystanku dla busów obok goleniowskiego dworca nic się nie zmienia. Jeśli już, to na gorsze.

ZDJĘCIE 1 z 3

Od tygodni, a w zasadzie miesięcy, nic nie zmienia się w podejściu władz gminy Goleniów do tego, jak wygląda przystanek dla osób, które korzystają z przejazdów busami prywatnych firm komunikacyjnych. 

Miejsce to praktycznie od zawsze traktowane było po macoszemu, przez lata nie było tam choćby ławki. Teraz jest oczywiście nieco lepiej, z miejscami siedzącymi wciąż jest jednak duży problem. I z całą pewnością nie uda się go rozwiązać starymi, połamanymi, a ostatnio także upstrzonymi ptasimi odchodami krzesełkami, które zniszczone były już wtedy, gdy były ustawione w holu starego dworca. Na przystanku stoją one od kilku miesięcy, jak są zdatne do użytkowania - widać na zdjęciach wykonanych dzisiaj przez jedną z naszych Czytelniczek.

- Wstyd. Po prostu wstyd - komentuje goleniowianka.

Obecnie do dyspozycji podróżnych korzystających z przystanku na terenie dworca, są dwie "miejskie" ławki (były trzy, ale jedna się rozpadła i do dzisiaj nie wróciła na swoje miejsce), niewielka wiata, zaryzykować można także przysiądnięciem na połamanym plastiku. To zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę, że w "godzinach szczytu" gromadzi się tam dobrych kilkadziesiąt osób. O estetyce nie ma nawet co wspominać.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!