Wpadł z narkotykami

2020-07-27 16:59
Sylwester Wasiak
2020-07-27 16:59

50 gramów amfetaminy i 24 gramy marihuany znaleziono przy zatrzymanym w Nowogardzie mężczyźnie. Teraz usłyszał zarzuty.

- Do Sądu Rejonowego w Goleniowie skierowany został akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono m. in. to, że w dniu 13 lutego 2020 r. w Nowogardzie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej i środków odurzających, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne - informuje prokurator Ewa Obarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania podejrzany w dniu 13 lutego 2020r. posiadał znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy o łącznej wadze przekraczającej 50 gram oraz marihuany o łącznej wadze przekraczającej 24 gramy. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.
- W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Ponadto na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. 38-latek był w przeszłości karany sądownie – informuje prokurator E. Obarek.
Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!