Wójt przekaże absolwentom niemałe dofinansowanie! „Na dobry start w szkole średniej”

2024-06-21 16:30
Karol Szumny
2024-06-21 16:30

W Gminie Rewal ruszył nowy program „Rewal Start”. W ramach tego absolwenci klas ósmych otrzymają voucher o wartości 1000 zł. „Chcemy w ten sposób wesprzeć naszych absolwentów, którzy kończą ósmą klasę i idą do szkoły średniej” – wyjaśnia wójt Gminy Rewal, Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Absolwenci klas ósmych otrzymają po 1000 złotych od Gminy Rewal // fot. rewal.pl

Każdy absolwent ze szkoły podstawowej w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie otrzyma voucher o wartości 1000 zł. Jak mówi nam wójt Gminy Rewal, Konstanty Tomasz Oświęcimski, pomysł na dofinansowanie absolwentów pojawił się już pod koniec ubiegłego roku. Dziś podczas zakończenia roku szkolnego w Niechorzu vouchery trafiły do swoich adresatów.

- Chcemy w ten sposób wesprzeć naszych absolwentów, którzy kończą ósmą klasę i idą do szkoły średniej. Bon mogą wykorzystać w dowolny sposób. Środki zostały już przelane szkołom, a następnie zostaną rozdysponowane przez dyrektorów – tłumaczy Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Wójt podkreśla, że Gmina zawsze dba o swoich uczniów. Dofinansowanie jest też formą docenienia absolwentów oraz promocji, że warto chodzić do szkoły w gminie Rewal.

- Program ten jest wieloletni, więc co roku będziemy w ten sposób wspierać naszych absolwentów – powiedział Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Włodarz gminy dodaje również, że najlepsi uczniowie w gminie mogą liczyć także na stypendia. W tym roku stypendystów było aż 135. Otrzymali oni po 500 złotych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!