Wojewoda przyjął protestujących

2023-09-06 5:00
Sylwester Wasiak
2023-09-06 5:00

Protestujący w sprawie planów budowy spalarni w rejonie Glewic spotkali się już dwukrotnie w tej sprawie z wojewodą. Niestety mimo próśb i zabiegów nie mogą wciąż doprosić się spotkania u marszałka Olgierda Geblewicza i senator Magdaleny Kochan, którzy notabene pochodzą z Goleniowa…

 

Protestujący przeciwko planom budowy spalarni odpadów medycznych na działce należącej do portu lotniczego Szczecin-Goleniów nie składają broni. Po zebraniu ponad 2,5 tysiąca podpisów osób popierających protest, uzyskali poparcie Rady Miejskiej w Goleniowie, która na ostatniej sesji przyjęła uchwałę intencyjną, w której symbolicznie (gdyż nie blokuje ona inwestycji) sprzeciwiła się planom związanym z wybudowaniem spalarni.

Protestujący zabiegają również o wsparcie najwyższych władz samorządowych oraz posłów i senatorów z regionu. Dwukrotnie doszło już do spotkania ze Zbigniewem Boguckim, wojewodą zachodniopomorskim oraz posłem Leszkiem Dobrzyńskim (z Prawa i Sprawiedliwości), którzy wykazali zainteresowanie problemem protestujących.
- Od początku zabiegamy również o spotkanie z ludźmi związanymi z Goleniowem. Niestety mimo podejmowanych prób o kontakt z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem i senator Magdaleną Kochan, ale również prezydentem Szczecina, nasze działania są na razie bezskuteczne. Wciąż liczę, że jednak uda się doprowadzić do spotkań z w/w i chociaż zaprezentować im nasze wątpliwości związane z planowaną inwestycją – powiedziała nam Justyna Jaszczak-Walkowiak, mieszkanka Glewic.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

J23

odpowiedz
07.09.2023 06:42

Nie dojdzie do spotkania z tymi trzema osobami z prostej przyczyny: to ludzie z tego "samego klanu" co inwestor. A swój na swojego nie będzie przecież "szczekać".

07.09.2023 14:43

Geblewicz na gitarze zagrać umie Kochanowa podpisy pozbiera z Budka ale żeby zrobić coś dla miasta , regionu to już czasu nie maja .