Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt [FILM]

2021-05-27 20:10
Redakcja
2021-05-27 20:10

Zastępca burmistrza Jacek Rafiński odwiedził międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach, aby sprawdzić warunki w jakich przebywa tam 27 nowogardzkich czworonogów. Wizyta była połączona z konferencją prasową, podczas której omówiono jak funkcjonuje schronisko oraz co dzieję się ze zwierzętami tam trafiającymi. Podczas spotkania przekazano również karmę dla psów którą pozyskano od sponsora firmy Zew Natury i pracowników Urzędu Miejskiego. Spotkanie zakończyło się wyprowadzeniem czworonogów na długi spacer.

 
Zastępca burmistrza Jacek Rafiński podkreślał w trakcie spotkanie, że cieszą go warunki w jakich przebywają psiaki. Zachęcał również, aby przyjechać do schroniska i pomagać jako wolontariusze. Być może ktoś pokocha jakiegoś pieska, który stanie się nowym członkiem rodziny.
 
Sosnowickie schronisko funkcjonuje od stycznie 2007 roku. Znajdują się tam 33 boksy dla psów bez wybiegu, 20 boksów z wybiegami, 7 boksów przeznaczonych na kwarantanne, plac zabaw oraz 4 wybiegi dla psów. Schronisko współpracuje z gminą Nowogard na zasadzie porozumienia międzygminnego z dnia 5 czerwca 2017 roku dzięki czemu bezdomne zwierzęta z naszej gminy mają zapewnionych 20 miejsc. Psy będące pod opieką schroniska posiadają aktualne szczepienia te obowiązkowe i dodatkowe. Są odrobaczane i odpchlone. Poddane są również zabiegom kastracji i sterylizacji.
W schronisku jest możliwość wyprowadzania codziennie psów na spacer od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 oraz w soboty niedzielę i święta od godziny 10:00 do 16:00. Adopcja możliwa jest 7 dni w tygodniu. Możemy również pomagać dostarczając do schroniska dobrą karmę ze sklepu zoologicznego. W tym przypadku ważna jest jakość karmy a nie ilość.
Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej schroniska pod adresem http://schronisko-sosnowice.pl/ tam znajdą Państwo aktualne informacje dotyczące przebywających zwierząt i możliwości adopcji.
Pamiętaj NIE KUPUJ – ADOPTUJ!!!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!