Wirtualne maratony w czasach koronawirusa

2020-08-11 6:47
Sylwester Wasiak
2020-08-11 6:47

Mirosław Lewandowski z Goleniowa i Michał Przybysz z Maszewa wzięli udział w sierpniu w wirtualnych maratonach.

To nowa oferta dla biegaczy długodystansowych w czasach, kiedy nie ma zgody na masowe imprezy biegowe. Organizatorzy proponują zatem start w zawodach wirtualnych. Biegacze pokonują maratoński dystans indywidualnie w dowolnym miejscu i po dowolnie wyznaczonej trasie, a wynik zarejestrowany za pomocą zegarka lub telefonu należy przesłać organizatorom. W ten sposób w sierpniu bieg na królewskim dystansie ukończyło dwóch maratończyków z powiatu goleniowskiego.
- Dzisiaj przebiegłem swój 65. maraton: Virtual Rostock Maraton. Dziękuję mojej ekipie technicznej, bez niej nie dałbym rady, zapewnili mi full serwis ekipa w składzie: dwóch moich zięciów i córka Martusia oraz mój niezawodny trener Tomasz Bąk, który przebiegł ze mną 21 km – poinformował znany goleniowski maratończyk Mirosław Lewandowski.
W minioną sobotę z kolei wirtualny Maraton Szczeciński, ale w rejonie Maszewa przebiegł Michał Przybysz. Była to szósta edycja tego biegu, a M. Przybysz w ten sposób podtrzymał passę udziału we wszystkich edycjach tego biegu. Mimo ponad 30-stopniowej gorączki dystans 42km 195 udało się pokonać i w ten sposób zaliczyć kolejny start.
- Kolejny szczeciński maraton za mną. Dziękuję za wsparcie, towarzystwo i każde dobre słowo ekipie Gwiezdnej Floty, która była ze mną w trakcie biegu – powiedział Michał Przybysz.
Gratulacje dla obu maratończyków!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!