„Wiosna oczami muzyki” -zaproszenie na koncert

2020-03-07 15:03
Katarzyna Adamiak
2020-03-07 15:03

Gryficki Dom Kultury zaprasza na koncert pt. „Wiosna oczami muzyki” w wykonaniu Jugendchor des Goethe-Gymnasiums Schwerin i uczennic klasy wokalu i fortepianu Ogniska Muzycznego GDK.

Koncert odbędzie się 12 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

„Jugendchor des Goethe-Gymnasiums Schwerin‟ („Chór młodzieżowy Musikgymnasium Schwerin”) kontynuuje muzyczną tradycję już ponad 60 lat. Chór założony przez Heinricha Wieberneita w 1959 roku stał się wkrótce jednym z najlepszych chórów młodzieżowych byłej NRD. Zespół był wielokrotnie zapraszany do udziału w kilku festiwalach muzycznych i produkcjach telewizyjnych. Zdobył wiele nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.

Od 2015 roku chór młodzieżowy śpiewa pod kierownictwem artystycznym dr. Daniela Ortuño-Stühringa oraz repertuaru i asystenta chórmistrza Annegret Neubert. Jego repertuar obejmuje utwory chóralne z czterech stuleci, a także pieśni ludowe, duchowe i piosenki pop.

Dr Daniel Ortuño -Stühring urodził się w 1979 roku w Bremie w Niemczech. Studiował muzykę szkolną, muzykę kościelną i niemiecką w „Hochschule für Musik und Theater” w Hanowerze w Niemczech w latach 1999–2005. Doktorat z muzykologii ukończył w „Christus-Oratorios” Franza Liszta, Friedricha Kilona, Antona Rubinsteina i Feliksa Draeseke w „Institute of Musicology” w Weimarze-Jenie w 2009 roku. Od 2015 r. Pracuje jako nauczyciel muzyki, języka niemieckiego i jako dyrygent chóru „Jugendchor” w „Musikgymnasium Schwerin”.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!