Wieża z klatką

2020-02-25 19:36
Paweł Palica
2020-02-25 19:36

Bardzo ułatwiony będzie wkrótce dostęp do starej wieży wodnej, stojącej przy ul. Dworcowej w Goleniowie.

Obiekt jest remontowany, wraz ze stojącym obok pokolejowym magazynem, od ubiegłego roku. Prace są już mocno zaawansowane, a w poniedziałek powstawać zaczęła nowa część obiektu, czyli klatka schodowa, którą dostać będzie się można dostać na poszczególne kondygnacje. Na razie widać jej stalowy szkielet, w przeciągu kilku tygodni zostanie on obudowany szklanymi płytami, pojawią się też oczywiście schody. Ciekawe rozwiązanie ma zostać zastosowane we wnętrzu wieży - jedno z pomieszczeń zostanie urządzone w starym zbiorniku na wodę.

W budynku po klubie "Rampa", jak informuje Maciej Ratajczyk z Goleniowskiego Domu Kultury, rozpoczęto już prace nad wykończeniem posadzek, a bardzo ciekawie prezentuje się przestrzeń starej części pubowej. Usunięto tam część ściany, która docelowo zostanie oszklona, dzięki czemu ciemna niegdyś piwnica stanie się najbardziej słonecznym miejscem w budynku.

Jak już informowaliśmy, inwestycja nie zostanie zakończona zgodnie z pierwotnymi założeniami, czyli wiosną. Wiadomo już, że prace opóźnią się o kilka miesięcy, o tymjednak, by z tego powodu miały wzrosnąć koszty rewitalizacji zdegradowanych obiektów, na razie nic nie słychać. Przypomnijmy, że po remoncie do głównego budynku przenieść ma się Teatr Brama wraz ze wszystkim wspópracującymi z nim grupami, organizowane mają tam być także koncerty rockowe.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!