Wielkie brawa dla strażaków!

2022-03-04 18:47
Sylwester Wasiak
2022-03-04 18:47

Na nich zawsze można liczyć! Tym razem strażacy z powiatu goleniowskiego aktywnie włączyli się w zbiórkę sprzętu dla swoich kolegów z Ukrainy. Zobaczcie co i na jaką kwotę udało się uzbierać…

Foto: KP PSP Goleniów

Jak poinformował Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, strażacy z powiatu goleniowskiego odpowiedzieli na apel Komendanta Głównego Państwowa Straż Pożarna nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka i zorganizowali zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.
Dzięki tej akcji udało się zebrać sprzęt, którego szacunkowa wartość wyniosła ponad 85 tysięcy złotych. Na Ukrainę trafią kamera termowizyjna, agregat prądotwórczy, motopompa, 10 sztuk toreb medycznych, 55 kompletów ubrań specjalnych, 70 sztuk hełmów strażackich, 56 par butów strażackich, 11 par rękawic strażackich, 2 kominiarki strażackie, 12 prądownic i 28 sztuk węży strażackich.
Zebrane zaopatrzenie zostało dostarczone do punktu zbiorczego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej 2 Szczecin, a następnie wyjechało w kierunku wschodniej granicy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!