Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już się stroi. Kiedy finał?

2023-01-10 15:52
Paweł Palica
2023-01-10 15:52

Na 29 stycznia zaplanowany został 31. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza z tej okazji odbędzie się między innymi w Goleniowie.

Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem: "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Orkiestra chce wygrać z sepsą, zagra więc dla wszystkich - małych i dużych. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Podczas koncertu w trakcie goleniowskiego finału będą prowadzone licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców i osoby prywatne. O godz. 20.00 – tradycyjnie – rozbłyśnie Światełko do Nieba.

Impreza odbędzie się 29 stycznia (godz. 13.00 - 20.00) w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!