Wielka akcja społeczna w Maszewie (GALERIA ZDJĘĆ)

2020-04-15 19:06
Sylwester Wasiak
2020-04-15 19:06

„Dołącz do szycia” - to hasło przewodnie akcji społecznej mieszkańców gminy Maszewo, której celem jest szycie i bezpłatne udostępnianie innym maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

ZDJĘCIE 1 z 10

- Akcja wystartowała trzy tygodnie temu. Dziś aktywnie w nią zaangażowane jest około 50 osób. Część szyje maseczki, część dostarcza materiał, inni zajmują się logistyką i organizacją – mówi Małgorzata Storma-Piotrowska, jedna z osób zaangażowanych w tę akcję.
Dzięki nawiązanej współpracy z Zakładem Aktywności Zawodowej w Goleniowskim Parku Przemysłowym wyprodukowane maseczki są tam ozonowane i pakowane. Dziś ponad 1000 sztuk maseczek zostało rozdanych wśród seniorów Maszewa, Pogrzymia, Jarosławek, Budzieszowiec, Maciejewa, Sokolnik, Kol. Maszewo, Bielic, Mieszkowa, Radzanka, Nastazina, Wałkna, Mokrego, Dębic, Godowa, Maszewka, Stodólska i Leszczynki.
- Akcję rozpoczęła kilkuosobowa grupa radnych oraz społecznicy z terenu gminy, którzy nawiązali współpracę z sołtysami, kołami gospodyń wiejskich, OSP, grupą motocyklową West Riders, Starostwem Powiatowym w Goleniowie, Przedszkolem Miejskim w Maszewie, nauczycielami, klubem seniora i Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej ze Szczecina – mówi Anna Giniewska inna maszewska aktywistka zaangażowana w tę akcję. - Uruchomiliśmy w serwisie zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy pod nazwą „Dołącz do szycia”, z której dochód przeznaczymy na zakup materiałów. Nade wszystko, liczymy na to, że czas izolacji szybko minie, że zdrowi będziemy mogli spotkać się przy kolejnych akcjach. Na razie robimy co możemy życząc wszystkim zdrowia, cierpliwości i pogody ducha – kończy A. Giniewska.
W czwartek 16 kwietnia od godz. 16.00 kolejna partia maseczek będzie rozdawana seniorom we wsiach Przemocze, Rożnowo i Darż.

Foto: Paweł Cichecki / Iwona Mętel

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!