Wieczorna awantura o alkohol

2024-02-13 5:44
Sylwester Wasiak
2024-02-13 5:44

Do 20 lat pozbawienia wolności groźni mężczyźnie, który pobił w rejonie goleniowskiego „Turzynka” innego mężczyznę. Jak ustalono w trakcie śledztwa, powodem była awantura dotycząca zakupu alkoholu…

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie przestępstwa spowodowania ciężkich obrażeń ciała tj. o czyn z art. 156§1 kk.

Śledztwo prowadzone było przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie. W toku postępowania ustalono, iż w dniu 21 października 2023r. w godzinach wieczornych, podejrzany przebywając na terenie targowiska przy ul. Zielona Droga w Goleniowie podczas awantury dotyczącej zakupu alkoholu, zadał pokrzywdzonemu cios pięścią w głowę, powodując jego upadek na brukowane podłoże i utratę przytomności. Po odzyskaniu przytomności pokrzywdzony, przy pomocy kolegów został odwieziony do miejsca zamieszkania. Następnego dnia stan pokrzywdzonego znacznie się pogorszył.

Po przewiezieniu pokrzywdzonego do szpitala stwierdzono u niego obrażenia w postaci złamania kości potylicznej, stłuczenia i obrzęku w prawym płacie skroniowym mózgu oraz ostrego krwiaka podtwardówkowego mózgu. W Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecnie wykonano zabieg ratujący życie w postaci kraniotomii z ewakuacją krwiaka podtwardówkowego.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany 33-latek częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Uprzednio nie był karany sądownie. Za zarzucane przestępstwo grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!