Więcej łóżek w szpitalach dla zakażonych COVID-19

2020-10-08 6:07
Sylwester Wasiak
2020-10-08 6:07

Szpital Rejonowy w Nowogardzie zwiększy ilość łóżek gotowych na przyjęcie pacjentów zarażonych koronawirusem. Rekomendację otrzymał w tym zakresie również szpital w Goleniowie.

Wczoraj wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał decyzję o podwojeniu łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem COVID-19.
W każdym szpitalu I poziomu (czyli takim, do którego mogą trafiać pacjenci z podejrzeniem COVID-19), poleceniem wojewody liczba łóżek zwiększy się z dwóch do czterech. W powiecie goleniowskim będzie to Szpital Rejonowy w Nowogardzie.
Dodatkowo wojewoda wydał rekomendację dotyczącą podwojenia liczby łóżek tzw. „covidowych” z (2 do 4) w szpitalach innych, niż Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej. Na tej liście znalazł się m.in. szpital w Goleniowie.
Łączna ilość łóżek na terenie województwa zachodniopomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 i potwierdzonym COVID-19 po decyzjach wojewody wyniesie 713 łóżek.
Powołany został również zespół pod przewodnictwem konsultanta ds. chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego, który ma za zadanie koordynowanie działań związanych obsadą kadry medycznej w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!