Wichura szalała przez całą noc. Służby w akcji [RAPORT]

2020-02-10 10:41
Tomasz Krupecki
2020-02-10 10:41

Powalone drzewa, zerwany dach, uszkodzone linie energetyczne i samochody to szkody jakie wyrządził silny wiatr, który wiał w naszym regionie z prędkością niemal 100 km/h. – Nie było aż tak źle – komentuje p.o. rzecznika prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach st. kpt. Artur Rogiński. 

Podmuchy silnego wiatru zaczęły się wczoraj około godziny 18:00. Wówczas do pracy musiały ruszyć służby.

Czytaj: Wichura w regionie. Powalone drzewa i brak prądu w szpitalu!

Strażacy na terenie powiatu gryfickiego interweniowali 23 razy. – Wszystkie zgłoszenia otrzymaliśmy od godziny 18.00 do 22.30. Większość dotyczyła wiatrołomów – przekazuje w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 st. Kpt. Artur Rogiński z Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. – Strażacy na terenie powiatu gryfickiego pracowali przez całą noc, usuwanie między innymi powalonych drzew z dróg trwało do 8:27 – relacjonuje przedstawiciel strażaków i komentuje, że nocna wichura nie była tak straszna jak w latach ubiegłych.

Wśród groźnych zdarzeń na terenie powiatu gryfickiego można wymienić zerwanie dachu w budynku gospodarczym w Trzebiatowie, przerwa w dostawie prądu w gryfickim szpitalu i przewrócony konar na samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W całym województwie strażacy do tej pory zrealizowali 330 interwencji.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Alicja

odpowiedz
12.03.2021 08:27

Z. Kad tyle wozów wzięliście,no bez jaj!