Wichura w regionie. Powalone drzewa i brak prądu w szpitalu!

2020-02-09 20:03
Tomasz Krupecki
2020-02-09 20:03

Strażacy z Gryfic i całego regionu mają pełne ręce roboty z powodu silnego wiatru. Według informacji przekazanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie może wiać z prędkością 100 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia.
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność – czytamy na stronie IMGW.

W powiecie gryfickim strażacy interweniowali już 16 razy. – Głównie usuwamy skutki wiatrołomów – przekazuje naszej redakcji Artur Rogiński z Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. – Powalone drzewa, które blokują drogi, zerwany dach budynku gospodarczego w Trzebiatowie i interwencja w szpitalu, gdzie niezbędne było użyczenie agregatu prądotwórczego – wymienia Artur Rogiński p.o. rzecznika prasowego PSP w Gryficach.

- W szpitalu jest prąd, awaria została usunięta, cały teren szpitala jest oświetlony – potwierdził Łukasz Szyntor – rzecznik prasowy szpitala w Gryficach.

Silny, porywisty wiatr będzie występował w naszym regionie do jutra do godziny 18:00. Jak zabezpieczyć się przed żywiołem? Podstawowe zalecenia:
• zamknięcie okien
• usunięcie z balkonów i parapetów luźno stojących przedmiotów
• nieparkowanie pod drzewami
• zamocowanie nieprzytwierdzonych elementów będących na zewnątrz budynków
• wolniejsza jazda samochodami w terenach nieoświetlonych

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!