Wiata tak, oświetlenie nie!

2021-11-18 6:20
Sylwester Wasiak
2021-11-18 6:20

W przyszłym roku powstanie wiata na przystanku przy ul. Granitowej. To dobra wiadomość głównie dla pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej!

Wniosek o wybudowanie wiaty przystankowej wraz z lampą oświetleniową złożył na ostatniej sesji radny Robert Kuszyński.
- Z przystanku głównie korzystają pracownicy ZAZ-u, którzy zwracają uwagę zarówno na nadmierny ruch samochodów, jak i zmienną aurę pogodową. Jak twierdzą, często dochodzi w tamtej okolicy do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Oświetlenie okolicy przystanku niewątpliwie poprawiłoby widoczność, a usadowienie wiaty przystankowej pozwoliłoby uchronić podróżnych oczekujących na autobus przed zmienną aurą pogodową – argumentował we wniosku rady Robert Kuszyński.
Jak poinformował burmistrz Robert Krupowicz, wiata przystankowa powstanie, natomiast na oświetlenie tego miejsca nie ma co liczyć.
- W odpowiedzi na wniosek zgłoszony na sesji w sprawie budowy wiaty przystankowej wraz z lampą oświetleniową na ul. Granitowej w Łozienicy informuję, że wiata przystankowa w kierunku Szczecina zostanie ustawiona w pierwszym półroczu 2022roku. W kwestii budowy oświetlenia uprzejmie wyjaśniam, że Gmina Goleniów nie posiada dokumentacji budowlanej umożliwiającej realizację Pana Wniosku – napisał w odpowiedzi Robert Krupowicz, burmistrz gminy Goleniów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!