Warszawa bierze przykład z Goleniowa

2021-09-23 15:32
Sylwester Wasiak
2021-09-23 15:32

Urzędnicy stołecznego magistratu rozmawiali dziś ze swoimi kolegami po fachu z goleniowskiego urzędu, w sprawie zainicjowanej w naszym mieście akcji „AED Goleniów”!

Przypomnijmy, że w czerwca z inicjatywy goleniowskich strażników miejskich, Gmina Goleniów i Fundacją Kultury Bezpieczeństwa zrealizowały projekt, na podstawie którego powstała mapa lokalizująca defibrylatory, znajdujące się w różnych instytucjach publicznych oraz prywatnych firmach na terenie gminy. Następnie punkty te zostały w porozumieniu z firmą Google naniesione na jej mapy. W ten sposób defibrylatory, czyli urządzenia przywracające akcję serca za pomocą impulsu elektrycznego znalazły się w Google Maps.
- Na początku na mapach Google naniesiono 12 defibrylatorów. W tej chwili jest ich już 17, a niebawem będzie 20 – mówi Arkadiusz Radawiec, komendant Straży Miejskiej w Goleniowie.
O akcji tej informowały media ogólnopolskie, pisaliśmy również my (artykuł dostępny jest TUTAJ). Pomysł ten spodobał się przedstawicielom Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, którzy postanowili również taką akcję przeprowadzić w stolicy. Dziś odbyła się wideokonferencja w tej sprawie, w której udział m.in. wzięli wiceburmistrz Tomasz Banach, przedstawicielka Stowarzyszenia " Kultura bezpieczeństwa " Kinga Kurcz oraz Arkadiusz Radawiec, komendant Straży Miejskiej w Goleniowie. W jej trakcie reprezentujący gminę Goleniów przedstawili prezentację dotycząca powstania i rozwoju projektu, a następnie odpowiadali na liczne pytania stołecznych urzędników, którzy wyrazili chęć dalszej współpracy. Pomysłem zainteresowały się również inne miasta m.in . Bydgoszcz.
Inicjatywa ta jak pokazują statystyki, cieszy się dużym zainteresowaniem. Średnio Google Maps notuje ponad 800 wyszukiwań dziennie hasła "AED Goleniów".

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!