Wakacyjne 500+, czyli gdzie zrealizować bon turystyczny

2020-08-04 15:25
Katarzyna Adamiak
2020-08-04 15:25

Bon turystyczny już działa. Specjalną wyszukiwarkę miejsc, w których można zrealizować wakacyjne 500+ opublikowała Polska Organizacja Turystyczna, a w sieci ruszyła nielegalna sprzedaż świadczeń.

Dla kogo bon turystyczny?

Od 1 sierpnia działa bon turystyczny - nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Bon w wysokości 500 złotych przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

500 złotych przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Bon turystyczny to także pomoc polskiej branży turystycznej, dotkniętej przez epidemię koronawirusa.

Gdzie zrealizujesz bon wakacyjny?

Lista usługodawców, u których można wykorzystać bon, dostępna jest na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Na liście, która aktualizowana jest raz na dobę, zarejestrowanych jest już blisko 9 tys.


Gdzie można realizować wakacyjny bon 500+ sprawdzicie TUTAJ


Handel bonem w Internecie 
W zaledwie kilkadziesiąt godzin po tym, jak bon turystyczny został aktywowany, w sieci pojawiły się ogłoszenia odsprzedaży świadczenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polska Organizacja Turystyczna ostrzegają przed internetowymi handlarzami bonami i przypominają, że bonu nie można wymienić na gotówkę.

Osobom, które wystawią bon na sprzedaż, Bon nie może być wystawiany na sprzedaż, grozi kara grzywny (nawet do jednego miliona złotych), kara ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!