W Rampie Kultura porozmawiają o konstytucji

2023-10-04 6:55
Sylwester Wasiak
2023-10-04 6:55

Sędziowie i Prokuratorzy z różnych miast Polski przyjadą do Goleniowa, gdzie wezmą udział w otwartym spotkaniu na temat konstytucji. Kto znalazł się wśród prelegentów?

Jak informuje gmina Goleniów, w panelu dyskusyjnym udział wezmą:

Katarzyna Kwiatkowska - prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, prezes stowarzyszenia niezależnych prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Beata Morawiec - sędzia, Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Prezes Stowarzyszenia Sędziów „Themis”.

Paweł Juszczyszyn - sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. W 2019 wyróżniony Nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną.

Igor Tuleya - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2022 roku w Gdańsku został uhonorowany Medalem Wolności Słowa 2022 w kategorii "Instytucja". Nagrodę przyznawała Fundacja Grand Press.

Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie. W 2016 otrzymał nagrodę „Złoty Paragraf”, przyznawaną przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” dla najwybitniejszych przedstawicieli świata prawniczego, w kategorii „Najlepszy sędzia”.

Online z zebranymi połączą się prof. Ewa Łętowska oraz dr Hanna Machińska.

Spotkanie odbędzie się 9 października (poniedziałek) o godz. 18.00 w Rampa Kultura i Twierdza Design. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

009

odpowiedz
04.10.2023 11:11

Normalnie "śmietanka". Ręce opadają...

Janek

odpowiedz
04.10.2023 17:57

Dlaczego ci potomkowie SB-ków dostają szansę żeby swoje wypociny prezentować w miejscach publicznych ? Kto to opłaca ja się pytam ? Kto i za ile udostępnia im salę i z czyich pieniędzy ?

Lucjan

odpowiedz
06.10.2023 02:54

Proszę aby ktoś z radnych dowiedział się kto ich zaprosił , czy dostali za to jakieś wynagrodzenie a jeśli tak to ile i z jakiego źródła pochodzà te pieniądze . Druga sprawa kto pokrył koszty ich „ wykładu” i jaka to była suma - przejazd, posiłki itp . No i oczywiscie na czyj koszt . Jako podatnik chce wiedzieć czy z moich podatków płaci się komunistom i ich potomkom .