W powiecie goleniowskim powstaną Miejsca Aktywności Społecznej

2023-03-07 14:52
Redakcja
2023-03-07 14:52

Stowarzyszenie „Lider Powiatu Goleniowskiego” otrzyma niebawem znaczące środki na utworzenie siedmiu Miejsc Aktywności Społecznej.

Foto: Urząd Marszałkowski

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa gwarantującą środki na realizację projektu. Całe przedsięwzięcie to efekt partnerstwa dwóch lokalnych grup działania, dzięki którym stworzone zostaną odpowiednie warunki do integracji i aktywizacji mieszkańców. Na terenie Lokalnych Grup Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” oraz Stowarzyszenia „Lider Powiatu Goleniowskiego” powstaną mobilne miejsca aktywności społecznej.
W powiecie goleniowskim utworzone zostanie siedem Miejsc Aktywności Społecznej, w każdej z sześciu gmin członkowskich (Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów, Stepnica) oraz jedno o zasięgu całego powiatu goleniowskiego (Goleniów). W ramach wsparcia stowarzyszenie wykorzysta blisko 1 mln zł.
- Każda gmina wcześniej złożyła swoje propozycje co do wyposażenia takich miejsc aktywności społecznej, stąd w każdej z sześciu gminy będą one zróżnicowane – mówi nam Małgorzata Łozowska ze Stowarzyszenie Lider Powiatu Goleniowskiego. - Zakupione w ramach projektu sprzęty będą przechowywane w poszczególnych gminach, a w przypadku siódmej lokalizacji o zasięgu całego powiatu sprzętem będzie zarządzało stowarzyszenie. W ramach złożonego zapotrzebowania i otrzymanych pieniędzy do Miejsc Aktywności Społecznej zostaną zakupione m.in. mobilne sceny z zadaszeniem, zestawy nagłośnieniowe, namioty, stoły wystawiennicze, generator prądotwórczy, projektor, zestaw do wideokonferencji, zestawy biesiadne. Z każdą z gmin podpiszemy umowy, na podstawie których będzie dana instytucja w naszym imieniu zarządzała sprzętem, który ma być wykorzystany zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnej społeczności. Będą mogły być organizowane imprezy plenerowe i rozrywkowe zarówno przez gminy, jak i np. sołtysów. Realizację tego projektu chcielibyśmy zamknąć do września – powiedziała M. Łozowska.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!