W lutym będzie można się wprowadzać? Nowe bloki w Stepnicy prawie gotowe

2022-09-22 11:43
Paweł Palica
2022-09-22 11:43

Na ostatnią prostą wychodzą powoli prace związane z budową dwóch nowych bloków na osiedlu przy ul. Kolejowej w Stepnicy.

foto: stepnica.pl

Inwestycję tę od blisko roku realizuje firma KDI Sp. z o. o. Nikodem Konopko. Jak podaje strona stepnica.pl, budowa przebiega bez zakłóceń, a jej zakończenie, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, planowane jest na koniec lutego 2023 r. Oddane zostanie wówczas do użytkowania 46 mieszkań - w tym 9 trzypokojowych, 29 dwupokojowych i 8 kawalerek.

- Największy problem możemy mieć z zawarciem umowy na dostawę gazu. Z odpowiednim wnioskiem w tej sprawie wystąpiłem kilka miesięcy temu i czekamy na pozytywne jego rozpatrzenie - informuje burmistrz Andrzej Wyganowski.

Co dla władz gminy ważne, Bank Gospodarstwa Krajowego uwzględnił wniosek o zwiększenie dotacji dla tej inwestycji. Powodem złożenia przez Gminę wniosku o to było znaczne podniesienie cen materiałów budowlanych, a 21 września podpisany został aneks do umowy z BGK zwiększający finansowe wsparcie o kwotę ponad 1,5 mln zł. Obecnie całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 12 mln zł, z czego dotacja z Funduszu Dopłat pokryje ponad 9 mln zł.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!